Енн Еплбаум

Енн Епплбом: Захід думає, що змінить думку РФ аргументами, та це не так

16.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американська журналістка, лавреатка Пулітцерівської премії Енн Епплбом розкритикувала підходи західних дипломатів до запобігання повномасштабному російському вторгненню в Україну. Про це вона написала у статті «Чому дипломатичні зусилля Заходу щодо Росії продовжують зазнавати краху» для журналу The Atlantic.

 

Епплбом написала, що «на жаль, західні лідери та дипломати, які зараз намагаються запобігти російському вторгненню в Україну, досі вважають, що вони живуть у світі, де важливі правила, де діє дипломатичний протокол, де цінуються ввічливі звертання. Усі вони думають, що, їдучи до Росії, вони розмовляють з людьми, чию думку можна змінити через аргументи чи дебати. Вони вважають, що російська еліта дбає про такі речі, як «репутація». Не дбає».

 

На думку Енн Епплбом, розмови з автократами наступного покоління, як в Росії, Китаї, Венесуелі чи Ірані, це розмови з людьми, які не цікавляться договорами та документами, людьми, які поважають лише жорстку силу. Вона також зазначила, що Росія порушує Будапештський меморандум 1994 року, який гарантує безпеку України.

 

Авторка статті написала, що «світ на порозі потенційно катастрофічного конфлікту», що свідчить не тільки про «провал дипломатії, а й про провал уяви Заходу, тривале небажання дипломатів, політиків, журналістів та інтелектуалів зрозуміти, якою державою стає Росія, і готуватися до цих змін». Вона також зазначила: «Ми не хотіли бачити представників цієї країни такими, якими вони є насправді. Ми не хотіли розмовляти з ними так, щоб принести результат. Тепер може бути вже пізно».

 

Причини дипломатичних поразок Енн Епплбом розглянула на прикладі візиту міністерки закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс до Москви, який міністр закордонних справ Росії Сєрґєй Лавров назвав «розмовою німого з глухим». Енн Епплбом зазначила, що «для Сєрґєя Лаврова, як і для президента Росії Владіміра Путіна, агресія і сарказм — це інструменти для демонстрації зневаги до співрозмовника, щоб показати переговори як безглузді ще до їх початку, а також для викликання страху та апатії»

 

Стаття викликала хвилю обговорень та стала одним із найпопулярніших текстів на сайті журналу The Atlantic.  З повним текстом мовою оригіналу можна ознайомитися тут, в перекладі на українську — тут (у перекладі Ігоря Хранюка, опублікував Тарас Кравець).

 

Енн Епплбом — американська журналістка журналу The Atlantic, викладачка Інституту SNF Agora в Університеті Джона Хопкінса, авторка багатьох книжок, зокрема, «Сутінки демократії. Оманлива привабливість авторитаризму», «Червоний голод. Війна Сталіна проти України», «Історія ГУЛАГу», «Залізна завіса: Приборкання Східної Європи» та інших, лавреатка Пулітцерівської премії та Премії Даффа Купера (Britain’s Duff-Cooper Prize) за книжку «Історія ГУЛАГу».

 

Як повідомлялося, через загрозу повномасштабного вторгнення з боку Росії українські письменники закликали світових лідерів до миру, а Національна спілка письменників України закликає російських письменників засудити агресивні наміри путінського режиму.

 

Читайте також: Оксанен: Лише після війни в Україні Захід почав змінювати риторику

 

Чільне фото: Maciej Zienkiewicz