Володимир Вакуленко

Тайра отримала премію Вінценза і присвятила її вбитому Вакуленку

06.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Волонтерка, парамедикиня, командирка підрозділу «Янголи Тайри» Юлія Паєвська («Тайра») отримала премію Станіслава Вінценза «За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів».

«Цю премію ми назвали «За гуманістичне служіння», і зазвичай її отримували інтелектуали, люди, які відстоюють цінності демократії тоді, коли можна жити в мирі. Але ми живемо в той час, коли гуманістичне служіння передусім стало актом прямої дії. Бо зараз гуманістично – це служити в ЗСУ, допомагати людям, як військовим, так і цивільним, берегти наші цінності і Україну. І наша лауреатка – це влучення на 100%», — зазначив ініціатор форуму “Via Carpatia” Микола Княжицький.

 

Юлія Паєвська зізналася, що відзначення премією Вінценза для неї цілковита несподіванка та велика честь, тому вона присвячує її вбитому російськими окупантами письменнику Володимиру Вакуленку.

 

«Для мене зараз у першу чергу зброя – це культура. Ми можемо подивитися, що роблять окупанти, коли заходять у село чи місто: вони винищують усі пам’ятки культури і вбивають наших представників культури… Нещодавно в Ізюмі знайшли тіло Володимира Вакуленка, вбитого окупантами. Я не думаю, що я достойна цієї великої премії. Але я це приймаю як велику честь і присвячую її Володимиру Вакуленку і всім діячам культури, які були замордовані і вбиті московськими окупантами», — сказала вона. 

 

Нагородження премією Вінценза відбулося у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка (Дім Франка).

 

Юлія Паєвська («Тайра») — українська військовослужбовиця, парамедикиня, волонтерка, командика підрозділу «Янголи Тайри» та евакуаційного відділення 61-го війського мобільного госпіталю (2018—2020). З 2014 року як парамедикиня брала участь у Революції гідності та війні на сході України. 16 березня 2022 року під час облоги Маріуполя потрапила у російський полон, була визволена 17 червня.

 

Нагадаємо, польську премію Станіслава Вінценза також отримала Оксана Забужко.

 

Джерело: Укрінформ