Володимир Вакуленко

Письменника Володимира Вакуленка вбили російські окупанти

28.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Письменника Володимира Вакуленка вбили на Харківщині під час окупації. Про це повідомляє Суспільне.

Про вбивство свідчать фотодокази і результати ДНК-експертизи.

 

Після того, як українські війська звільнили окупований Ізюм, в місті виявили місце масового поховання. Станом на початок вересня там знайшли понад чотири сотні тіл. Поховання проводила місцева ритуальна служба, вона ж вела журнал із даними про небіжчиків. У цьому журналі під номером 319 були вказані дані письменника.

 

Спершу правоохоронці заперечили інформацію про те, що в цій могилі був похований Володимир Вакуленко. 20 жовтня в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» речник прокуратури Харківщини зробив заяву про те, що під номером 319 вони виявили тіло невідомої жінки.

 

Водночас журналісти Суспільного знайшли фото тіла під номером 319, зроблене перед похованням. На ньому  прострелені документи Володимира Вакуленка та татуювання на руці, схоже на те, що мав письменник. Згодом дані про загибель письменника підтвердила ДНК-експертиза.

 

Імовірне місце поховання Володимира Вакуленка стало відомо у жовтні.

 

Нагадаємо, 24 березня Володимира Вакуленка викрали російські окупанти у селі Капитолівка поблизу Ізюма на Харківщині.

 

Як відомо, Володимир Вакуленко сховав свій щоденник біля будинку своїх батьків, знаючи, що окупанти прийдуть за ним. Наразі у Харківському Літмузеї записи оцифровують.

 

Володимир Вакуленко — громадський діяч, учасник Революції Гідності, автор 13 книжок. Був відомий як Володимир Вакуленко-К. Лавреат міжнародної літературної премії імені Олеся Ульяненка, лавреат Всеукраїнського конкурсу імені Леся Мартовича, лавреат міжнародного конкурсу «Коронація слова», нагороджений відзнакою «Срібний тризуб» до 20-ліття Незалежності України за літературні досягнення. 

 

Чільне фото: фейсбук Володимира Вакуленка