Володимир Вакуленко

Стало відомо про ймовірне місце поховання викраденого Володимира Вакуленка

17.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В одному з масових поховань поблизу Ізюма знайшли тіло людини, яке може належати викраденому в березні письменнику Володимиру Вакуленку. Про це повідомляє Суспільне.

Володимир Вакуленко — громадський діяч, учасник Революції Гідності, автор 13 книжок, зокрема дитячих, поет, лавреат численних літературних премій. 

 

24 березня в окупованому на той момент селі Капитолівка поблизу Ізюма його викрали російські військові та ймовірно взяли в полон.

 

Упродовж понад пів року доля письменника лишалася невідомою.

 

5 вересня 2022 року після звільнення більшої частини Харківської області від російських військ поблизу Ізюма знайшли масові поховання убитих і закатованих росією людей.

 

Як зʼясували журналісти Суспільного, у журналі, який вела ізюмська ритуальна служба, є запис під № 319: «Вакуленко Владимир Влад.». 

 

Наразі тіло людини з могили №319 ексгумували, триває експертиза, яка повинна спростувати чи підтвердити інформацію, чи належить тіло Володимирові Вакуленку.

 

Водночас мати письменника Олена Ігнатенко володіє інформацією про те, що Вакуленка могли вивезти з України: «У травні, а можливо, навіть у червні я випадково почула від людей розмову про Вакуленка. І чую таку фразу: “Та Вакуленка вивезли у Росію, його будуть судити”. Це знову надію мені дало, що він живий. А судячи з останніх цих всіх подій, що розкопки й запис у книзі… Це вже я дізналася днями, коли з’явився зв’язок… Маємо надію, що якась плутанина».

 

Нагадаємо, Володимир Вакуленко сховав свій щоденник біля будинку своїх батьків, знаючи, що окупанти прийдуть за ним. Наразі у Харківському Літмузеї записи оцифровують.

 

Зображення: Суспільне

Чільне фото: фейсбук Володимира Вакуленка