Українська художня література

Олег Клименко. “Там, за Збручем… Книга 2. Розчахнута булава”

Клименко О.
Там, за Збручем. Розчахнута булава : хроніка : у 2 кн. Кн. 2. / О. Клименко — Тернопіль : Богдан, 2018. — 480 с. : іл. вкл.
978-966-10-5398-3

У другій частині роману-хроніки подана широка панорама гостродраматичних подій під час і після радянського вторгнення у Західну Україну. Читач не тільки зустрінеться з героями першої частини роману, але й зможе прослідкувати їх трагічну долю.
«Валеріан любив своє минуле: дитинство та юність, які вже минули, але недолюблював дійсності. Оперативна робота не була єдиним, що він умів вико¬нувати. Умів ще й писати, Бог обдарував його і літератур¬ними талантами. В якомусь сенсі був тією статистичною мавпою — однією на мільйон, котра, як подейкують, уміла писати сонети. І щоб не отупіти, в писанні він розвивав уяву. Людина, яка вміє писати не тільки рапорти — це класично для наслідування, вона може навіть викликати симпатію у читача Писав не завжди. Спочатку дуже захотів цього. Задля писання підтягував себе щодня до бюрка за власні шнурки. Потім розхотів, далі знову забажав. Cюжет не висмоктував з пальця — примхлива доля Валеріана була встократ ба¬гатшою від інших. Його слова йшли рука в руку з долею. Мовчки сидів біля каміна сумний, як звільнена від урожаю осіння грядка, і, дочекавшись, доки збентеження почуттів уляжеться, повільно палив свої чесні нотатки. Не гублячи сюжетної канви, перегортав, читав, згадував подробиці того, що тоді коїлось, уявно доповнював і кидав аркушики у вогонь. Якщо б хтось сказав, що він не жалкував, то було б неправдою. Як скучно жити не жалкуючи, і нема у світі ні¬чого гіршого за жаль. Ні́кому оцінити його печальну щирість.

Номер стенду: Галерея № 012

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект