The Guardian

The Guardian включила три фото з України до списку найкращих за 2022 рік

29.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Три фотографії з України увійшли до рейтингу найкращих за версією британського видання The Guardian. Їх оприлюднили на сайті видання.

Одне з фото — світлина захисника «Азовсталі» Дмитра «Ореста» Козацького, яку він зробив 16 травня на металургійному комбінаті «Азовсталь» у Маріуполі. 

 

«Під час багатомісячної облоги міста загинули тисячі людей, місто майже повністю знищили. На “Азовсталі” трималися останні осередки опору Маріуполя. У тунелях і складах заводу разом ховалися військові та сотні мирних жителів», — пише The Guardian.

 

17 травня українські військові вийшли з «Азовсталі». Дмитра Козацького та 214 захисників Маріуполя звільнили з російського полону під час обміну у вересні.

 

 

Також у рейтинг найкращих потрапила світлина харківського фотографа Сергія Бобока для AFP. На ній зображені волонтери Анастасія Грачова та Антон Соколов, які святкують весілля на руїнах міста. 

 

«Це фото про кохання — наше бажання бути поруч у часи небезпеки. Я раз за разом бачив це в Харкові: батьки ховали дітей від бомбардувань; сусіди допомагали одне одному; лікар два тижні жив у лікарні, щоб допомогти якомога більшій кількості постраждалих. Але це також світлина про стійкість і незламність харків’ян, попри смерть, руйнування та величезні втрати», — розповів Сергій Бобок для The Guardian.

 

 

У добірці є також фото Сальвана Джорджеса для The Washington Post, яке він зробив в Україні 5 березня. На знімку зображене подружжя, яке прощається на залізничному вокзалі в Одесі.

 

 

«Я йшов по перону, коли побачив світло з вікна. Там був чоловік, який емоційно прощався з жінкою. Я відклав камеру. Це може бути їхнє останнє прощання: я не маю права його переривати. Але чоловік кивнув, тож я почав фотографувати. Я помітив, що плачу за камерою. Коли потяг рушив, чоловік ішов за ним вздовж платформи. Коли він не встигав, повернувся до мене зі сльозами на очах. Ми стояли разом мовчки», — розповів фотограф.

 

Усього до рейтингу The Guardian увійшло 20 світлин.

 

Нагадаємо, The Guardian назвало українця Євгена Малолєтку фотографом року.

 

Читайте також: Людина, що в пеклі знайшла промінь. Історія Дмитра «Ореста» Козацького

 

Чільне фото: Дмитро Козацький