Тімоті Снайдер

Тімоті Снайдер: Я не впевнений, що німці достатньо пропрацювали історію пакту Ріббентропа-Молотова

15.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американський історик Тімоті Снайдер нагадав про історію пакту Ріббентропа-Молотова в Другій світовій війні. Про це він написав у своєму твіттері.

 


Снайдер зазначив, що 19 серпня 1939 року Радянський Союз  під керівництвом Сталіна розпочав нову еру економічного співробітництва з нацистською Німеччиною, коли Москва постачала нафту до Берліна. Через чотири дні Берлін і Москва підписали пакт Молотова — Ріббентропа, секретний протокол якого передбачав поділ Східної Європи на сфери впливу.

 

Снайдер нагадав, що і СРСР, і нацистська Німеччина окупували Польщу у 1939 році: 1 вересня — нацистська Німеччина, 17 вересня — СРСР. «І нацистська Німеччина, і Радянський Союз оголосили, що польська держава була штучною, і проводили політику обезголовлення польської нації», — додав Снайдер.

 


Він також нагадав про Договір про кордони й дружбу 28 вересня 1939 року, а також торговельну угоду від 11 лютого 1940 року: «Москва доставляла нафту у дуже великих обсягах».

 

 

Снайдер написав про вторгнення Німеччини в Данію та Норвегію у квітні 1940 року, а також Нідерланди, Бельгію, Люксембург і Францію в травні 1940-го, окупацію СРСР Литви, Латвії та Естонії. Він зазначив, що Радянський Союз на той період був підсилений економічною співпрацею з Німеччиною, а радянська нафта дозволила нацистській Німеччині провести повітряну кампанію, відому як Битва за Британію в липні 1940 року.

 

«Я не впевнений, що німці достатньо пропрацювали цю історію», — підсумував Снайдер.

 

 

Тімоті Снайдер — американський історик, письменник, дослідник історії Східної Європи, публічний інтелектуал. Професор Єльського університету.

 

Нагадаємо, Тімоті Снайдер додав до авдіоверсії своєї книжки «Про тиранію. Двадцять уроків XX століття» 20 нових уроків про Україну та російсько-українську війну.

 

Читайте також: Як емпатія долає тиранію: графічна версія 20-ти уроків Тімоті Снайдера

 

Чільне фото: Alain Elkann Interviews