книгарі

Топ-50 вигаданих книгарів із кіно, серіалів та літератури

13.03.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Головна редакторка книжкового порталу Lit Hub Емілі Темпл-Шер та її колеги склали величезний рейтинг вигаданих книгарів, яких ми знаємо по фільмах, серіалах та літературі. Серед них ви неодмінно знайдете не лише багато знайомих персонажів, але й декілька таких, які перекинуть для вас місток до чогось ще небаченого та непрочитаного.

 

В офісі Literary Hub ми сперечаємось про книжки, а також про книжкову культуру, і поп-культуру, і трохи про Дермота Мелруні/Ділана Макдермотта. Можливо, більше, ніж це насправді потрібно, маю визнати. Але іноді мені хочеться оприлюднити наші внутрішні суперечки, особливо якщо це суперечка про те, які (вигадані!) продавці книжок найкращі. Зрештою, ми сприймаємо їх цілком серйозно.

 

Варто зазначити, що ці продавці книжок з поп-культури (фільми, телесеріали, книжки, комікси) оцінюються не за ефективністю або високим рівнем моралі, а за їхньою загальною привабливістю. Чи впливає на рейтинг ностальгія і фактор особистої думки? Можете бути певні, що так. Не згодні? Міняйте місцями і додавайте!

50. Скайлер Дейтон, «Блондинка в книжковій крамниці»

Книжкова крамниця: Stacked Books.

 

Важливі характеристики: Ну справді, це Памела Андерсон. В цьому серіалі дуже-дуже багато жартів про груди.

 

Філософія книготоргівлі: «Не можу повірити, хлопці, як рано ви відчиняєтесь. Це як працювати на фермі».

 

Чи може цей серіал повернутися? Крістофер Ллойд і Марісса Джерет Вінокур зробили все можливе, але, на жаль, ні.

49. Рорі Гілмор, «Дівчата Гілмор»

Книжкова крамниця: Stars Hollow Books.

 

Важливі характеристики: Це Рорі. Вона цілеспрямована, вона дотримується етичних норм, і вона любить книжки. Що ще?

 

Філософія книготоргівлі: Фактично вона в основному весь час проводить інвентаризацію. І купує нові книжки.

 

Цитата: «У мене чудовий системний підхід. Це мій стос «треба записати», мій стос «вже записала» і стос книжок, які я побачила, тож тепер мені потрібно їх купити (Третій стос більший за два попередні)».

48. Продавець книг, «Красуня і чудовисько»

Книжкова крамниця: Сільська крамниця.

 

Важливі характеристики: Дуже хороший літній чоловік з поганою діловою хваткою, якому насправді подобається красуня Белль. Міг продавати букіністику.

 

Філософія книготоргівлі: Важко сказати, чи є в нього філософія, зважаючи на те, що він дозволяє гарним дівчатам танцювати в крамниці вальс і позичати книжки, а коли цього недостатньо, дозволяє забрати їх безкоштовно.

47. Поппі, «Батьки-одинаки»

Книжкова крамниця: Poppy’s Winebrary.

 

Важливі характеристики: Впевнена у собі феміністка третьої хвилі, у якої все чудово. В її житті найбільше радості серед усіх книготорговців (але вона більше всіх цікавиться вином, якщо чесно).

 

Філософія книготоргівлі: Загалом, якщо ви напоюєте людей, то вони щось куплять.

46. Безіменний продавець книг, «Якщо мандрівник однієї зимової ночі»

Книжкова крамниця: Ваша місцева крамниця, в якій ви придбали останній роман Італо Кальвіно.

 

Важливі характеристики: Насправді продавця книг важко назвати героєм роману Кальвіно, але я включила його до цього рейтингу, бо якщо він і не герой, то, принаймні, канал комунікації, певний стрижень, на основі якого розгортається сюжет розповіді.

 

Філософія книготоргівлі: Абсолютно згоден обміняти книгу, але не згоден тужити за нею. «Ось я питаю у вас, чи мусить бідний книгар відповідати за недбалість інших? Нам забиває памороки весь день».

45. Анна, «Чи зможете ви мені пробачити?»

Книжкова крамниця: Вигадана назва невідома, але цікавий факт: сцени в крамниці Анни знімали в книгарні Logos (Нью-Йорк), у тій самій локації, де знімали книжковий магазин – місце роботи Джо з серіалу «Ти».

 

Важливі характеристики: Любить Фанні Брайс, а також має слабкість до похмурих фальсифікаторів.

 

Філософія книготоргівлі: Презумпція невинуватості.

 

Див. також: Всі інші продавці книг та постачальники рідкісних видань/літературних ефемерид у цьому фільмі (та в мемуарах Лі Ізраел).

44. Ніна Редмонд, «Книгарня за рогом»

Книжкова крамниця: Це більше фургон, але Ніна обладнала його як пересувну книгарню і їде на ньому в Шотландію. Мрія!

 

Важливі характеристики: Безробітна бібліотекарка, яка точно знає, яка книга підійде вам найкраще.

 

Філософія книготоргівлі: «Я хотіла нести книги людям. Приносити саме ту книгу, яку вони мають прочитати».

43. Оповідач, «Северіна»

Книжкова крамниця: La Entretenida.

 

Важливі характеристики: Одержимий зациклюється на незнайомцях, особливо якщо це привабливі молоді жінки, які крадуть книги.

 

Філософія книготоргівлі: «Ми не знайшли нічого кращого, ніж [відкрити книгарню], і ми стомилися сплачувати величезні податки за книжки, які обирають для себе інші, як це змушені робити «ексцентрики» на кшталт нас у провінційних містечках». А ще він відчуває злодіїв.

42. Майк, «Майк: Продавець книг»

Книжкова крамниця: Booksellers.

 

Важливі характеристики: Довге волосся, незворушний і в’їдливий, зробить все заради грошей, колекціонує опудала жирафів.

 

Філософія книготоргівлі: Просто прожити день.

 

Окрім цього: Всі персонажі цього комедійного веб-стріпу продають книги або купують їх. Таке побачиш не щодня.

41. Енні Лоренс Дарлінг, «Смерть за вимогою»

Книжкова крамниця: «Смерть за вимогою», Рок-Айленд, Броуард, Південна Кароліна.

 

Важливі характеристики: Власниця детективної книгарні з надзвичайно вдалою назвою, яку звинувачують у вбивстві знаменитого автора детективів! Розпочинається аматорське розслідування і пояснення назви.

 

Філософія книготоргівлі: «Енні насолоджувалась управлінням книгарнею «Смерть за вимогою». Вона любила таємниці з першої історії про Ненсі Дрю. Вона любила читачів детективів з усіх верств суспільства, з маленької «с». Їй подобалось розповідати читачам про нових гарних авторів, таких як Джейн Дентінджер, Дороті Кеннелл та Шарлін Гарріс. Їй подобалось, коли читачі їй дивували: стара діва з тонким волоссям, яка не пропускала жодної книги Макбейна, сантехнік з острову, чиєю улюбленою авторкою була Аманда Кросс».

40. Дайдо Хоур, «Автограф смерті»

Книжкова крамниця: «Антикварні книги та естампи Дайдо Хоур» в Лондоні (вона мешкає над книгарнею).

 

Важливі характеристики: «Всесвітньо відома довірлива продавчиня антикварних книг» також сварлива, заповзятлива і дещо дратівлива.

 

Філософія книготоргівлі: У серії, яка починається з «Автографа смерті», прослідковується розвиток бізнесу Дайдо, який був започаткований завдяки поштовим замовленням і зрештою, звісно, отримав свій веб-сайт.

39. Адам Сноу, «Маленька рука»

Книжкова крамниця: Крамниці немає, але він телефонує додому — і через це наражається на небезпеку.

 

Важливі характеристики: Надто допитливий.

 

Філософія книготоргівлі: «Я – продавець антикварних книг і рукописів. Загалом я шукаю окремі томи від імені клієнтів, на аукціонах і приватних розпродажах, а також у інших книготорговців, але час від часу я купую книги навмання, зазвичай думаючи про когось. У мене немає крамниці, я працюю вдома. Я рідко тримаю книги дуже довго і у мене невеликі запаси книг для продажу, тому що я працюю на вершині ринку, з томами, які коштують тисячі фунтів».

 

Звучить знайомо: «Я колекціоную книги, набагато стриманіше і неорганізовано, з цікавості і для власного задоволення. Моя квартира в Челсі заповнена книгами. Кожного Нового року я приймаю рішення наполовину зменшити кількість книг, які у мене є, і щороку мені не вдається виконати обіцянку. На кожен десяток книг, які я продаю або віддаю, я купую двадцять нових».

38. Ніла Адігал, «Мисливці за книгами з Катпаді»

Книжкова крамниця: Biblio у Ченнаї, Індія.

 

Важливі характеристики: Власниця «першої повноцінної антикварної книгарні в Індії», яка переобладнала під книгарню свій будинок, віддана своїй справі, організована і дуже багато знає.

 

Філософія книготоргівлі: «Ніла знала, що антикварна книгарня для серйозних колекціонерів не може дозволити собі веселий книжковий хаос. Примірники рідкісних, витончених і перших видань у скляних вітринах ретельно класифіковані і красиво складені». Окрім того, не бере гроші, навіть у священиків.

 

Див. також: Помічник Ніли Кайал, який знаходить рукописи, в існування яких ніхто не вірив.

37. Пітер Байєрлі, «Історія книгаря»

Книжкова крамниця: Байєрлі – молодий продавець антикварних книг без книгарні.

 

Важливі характеристики: Чоловік не може оговтатись після смерті дружини і згодом у нього починається одержимість через портрет, який нагадує її.

 

Філософія книготоргівлі: Холоднокровний, спокійний і зібраний.

 

Див. також: Багато інших крамниць, про які йдеться в цій книзі.

 

Цікавий факт: Автор цього роману Чарлі Ловетт – також колишній продавець антикварних книг.

36. Хлопець з коміксами, «Сімпсони»

Книжкова крамниця: The Android’s Dungeon & Baseball Card Shop.

 

Важливі характеристики: Цілковитий ботан і цілковитий сноб. Саме той, кого ви хотіли б бачити своїм продавцем (коміксів).

 

Філософія книготоргівлі: «Оскільки ми не знаємо, що таке сарказм, я зачиняю касу».

 

Зачекайте, а він справді книгар? Закладаюся, що у них продаються графічні романи. Але я не збираюсь це з’ясовувати. Найгірший. Пункт рейтингу. Взагалі.

35. Руперт Джайлз, «Баффі – винищувачка вампірів»

Книжкова крамниця: The Magic Box, Саннідейл, Каліфорнія.

 

Важливі характеристики: Чудовий гітарист, його часто б’ють, експерт з усього загадкового, думає, що костюм чаклуна – це круто, поки молодь не пояснює йому, що ні.

 

Філософія книготоргівлі: Якщо хтось приходить щось купити, то це бонус – в основному він зайнятий тим, що намагається зібрати цих дітей і змусити їх рятувати світ. Залишимо продаж книг Ані – вона любить фінансову частину.

 

Дисклеймер: Слухайте, я знаю, що Джайлз – головним чином бібліотекар, і насправді він – найкращий бібліотекар всіх часів (на жаль, це було б надто пихато), але неможливо заперечувати, що після того, як він залишив роботу в школі Саннідейла і придбав книгарню Magic Box, він став також і книгарем. Це одна з сучасних книгарень, в якій також продаються блокноти і свічки «Лимонна спокуса», і, знаєте, геліотропи. Але я знаю, що це шахрайство, а не пункт рейтингу.

34. Рей Станц, «Мисливці за привидами – ІІ»

Книжкова крамниця: Ray’s Occult Books, площа Сент-Марк, Нью-Йорк.

 

Важливі характеристики: Книгар Рей курить трубку замість своєї знаменитої обвислої сигарети і хизується светром-безрукавкою: він допоможе вам знайти всі книги з самовдосконалення, які ви шукаєте.

 

Філософія книготоргівлі: Це очевидна справа, якою можна зайнятися після розпуску вашої команди мисливців за привидами: продавати книги, присвячені дивним, загадковим  і надприродним явищам. Він ніколи не піклувався надто про свої інвестиції.

33. Роджер Міффлін, «Парнас на колесах»

Книжкова крамниця: Parnassus, мандрівна книгарня (у фургоні, друзі).

 

Важливі характеристики: Чарівний, приємний і дивний, з «яскравими сяючими очима і дурною маленькою борідкою».

 

Філософія книготоргівлі: На його візитівці можна надрукувати ось що:

 

Високоповажні друзі, у моєму візку
Багато книг, нових і старих;
Книги, найвірніші друзі людей,
Їдуть цим караваном.
Книги на будь-який смак,
Золота лірика Музи,
Кулінарні книги та посібники з фермерства,
Романи пристрасні та чарівні,
Будь-які книги на будь-який смак,
Той, хто купить, їх прочитає.
Який бібліотекар нас переможе?

 

Напис на фургоні: «Хороші книги «Мандрівного Парнасу» Р. Міффліна на продаж: Шекспір, Чарльз Лемб, Р. Л. С. Хеззліт та всі інші».

32. Донна, «Своя дитина»

Книжкова крамниця: UNOPPRESSIVE NON-IMPERIALIST BARGAIN BOOKS, Вест-Віллідж.

 

Важливі характеристики: Найдотепніша стендаперка, яка коли-небудь працювала в книгарні.

 

Філософія книготоргівлі: «Ну, справа в тому, що книгарня зачиняється, настали скрутні часи. Це відбувається повільно, і я маю скласти всі книги в коробки. Жодна з них не в коробці. Я – єдина річ, яка знаходиться в коробці, і я – не книга».

31. Флоренс Грін, «Книгарня»

Книжкова крамниця: The Old House Bookshop, Хардборо, Саффолк.

 

Важливі характеристики: Хороша, тиха вдова, яка воює проти жахливої леді з вищого світу, що хоче перетворити книгарню Old House на . . . арт-центр.

 

Філософія книготоргівлі: «Я зберігаю лише гарні романи. Там події відбуваються не дуже швидко, розумієте?».

 

Див. також: Юна Крістіна, якій вистачило глузду спробувати продати «Лоліту» вікарію.

30. Месьє Одинак, «Маленька паризька книгарня»

Книжкова крамниця: «Літературна аптека», знаходиться на баржі на Сені.

 

Важливі характеристики: Прискіпливий, романтичний, прагне допомогти людям так, як не допоміг би жоден лікар. І, звісно, «він з кашеміру, якщо порівнювати зі звичайною пряжею, з якої зіткана людина».

 

Філософія книготоргівлі: Він не книгар, а літературний аптекар – отже, він намагається підібрати книгу для покупця. Фактично він не продасть вам книгу, якщо не вважатиме, що ця книга вам підійде. Також він вірно стверджує, що «те, що ви читаєте, у довгостроковій перспективі важливіше, ніж те, з ким ви одружитесь».

 

Він серйозно пропагує концепцію «книги проти людей»: «Книги приборкують дурість. І марні сподівання. І марнославних людей. Вони допомагають вам розкрити вашу любов, силу і знання. Вони дарують любов. Обирайте: книги або…»

29. Карл Конрад Кореандер, «Нескінченна історія»

Книжкова крамниця: «Старі книги Карла Конрада Кореандера».

 

Важливі характеристики: Тут ми бачимо типового буркотливого книгаря, який побував у країні Фантастика і, природньо, живе для того, щоб розповідати про це. Не любить продавати книги. Не любить дітей. Можливо, тому що вони крадуть його книжки.

 

Філософія книготоргівлі: «Зала ігрових автоматів вниз по вулиці. Тут ми просто продаємо маленькі прямокутні предмети. Вони називаються книги. Вони вимагають зусиль і не сигналять».

28. Кітті Міллер, «Книгарка»

Книжкова крамниця: Sisters’, Денвер.

 

Важливі характеристики: У цьому світі? Незаміжня, за 30, власниця книгарні спільно з найкращим другом і котом Асланом. У снах, які вона бачить щоночі? Заміжня, з дітьми, але без книгарні. (І скоро її зіграє Джулія Робертс).

 

Філософія книготоргівлі: Намагається продати книгу «Так приходить зло» кожному, хто  приходить у книгарню «у пошуках чогось справді захопливого».

27. Свен Йоргенсен, «Цілком таємно»

Книжкова крамниця: Sven Jorgensen.

 

Важливі характеристики: Робить все в зворотньому напрямку. А також погляд.

 

Філософія книготоргівлі: Невідома, але він настійливо рекламує книжку «Лесбійські бари».

26. Гаррі Брайтмен, «Бруклінські безумства»

Книжкова крамниця: Brightman’s Attic на Сьомій авеню.

 

Важливі характеристики: «Природжений пранкер» Гаррі – літній веселий продавець рідкісних книг і манускриптів (і фальсифікатор). «Жартівник, прямолінійна та в’їдлива людина з такими екстравагантними запереченнями, що ви ніколи не знали, що почуєте від нього наступного разу. Висвітлене волосся і брови, шовкова аскотська краватка і блейзери яхт-клубу. Але коли ви взнавали Гаррі краще, виявлялося, що він – проникливий і цікавий. Було щось провокативне в його манері спілкування – стрімкий, колючий розум, який змушував вас захотітити давати гарні відповіді, коли він починав розмотувати свої хитрі, надто особисті запитання». Також відомий як Гаррі Дункел.

 

Філософія книготоргівлі: Чого б це не коштувало.

25. Ізабель Гроссман, «Перехрестя Деленсі»

Книжкова крамниця: New Day Books.

 

Важливі характеристики: Іззі проводить серію авторських читань у книгарні New Day Books — вона мріє стати витонченою інтелектуалкою і через це відмовляється від традицій своїх предків-євреїв. Спойлер: у кінці з’явиться продавець солонини.

 

Філософія книготоргівлі: Приводить дуже сексуальних голландських письменників. Завдяки цьому люди у захваті.

24. Хонда, «Скелет-книгар Хонда»

Книжкова крамниця: Безіменна, але величезна книгарня в Токіо, весь персонал якої носить маски.

 

Важливі характеристики: Надто багато пітніє, як для скелета, ЛЮБИТЬ гарячих хлопців, до смішного істеричний.

 

Філософія книготоргівлі: Роби що завгодно, щоб виконати забаганки цих божевільних клієнтів!

23. Берніс Роденбар, «Злодійка»

Книжкова крамниця: Haight Street Books.

 

Важливі характеристики: Також (етична) злодійка-домушниця (відійшла від справ, але ненадовго).

 

Філософія книготоргівлі: «Слухай, у мене під прилавком сміт-енд-вессон, ти під прицілом. І якщо ти не поквапишся, я поцілю тобі прямо у причинне місце». Також виготовляє і копіює ключі.

 

Амплуа: Вупі також грає власницю книгарні у фільмі «Зроблено в Америці», де вона сяє у парі з Тедом Денсоном.

22. Працівниця книгарні, «Глибокий сон»

Книжкова крамниця: Acme Book Shop.

 

Важливі характеристики: Добре знає свою справу, дуже жвава.

 

Філософія книготоргівлі: Ну, вона взагалі не дуже цікавиться книготоргівлею, оскільки хоче зачинити книгарню дощового дня, щоб випити віскі з незнайомцем. Та хто міг би їй за це докоряти?

 

Див. також: А. Г. Гейгер з A. G. Geiger’s Rare Books, хоча у нього невелика роль.

21. Поп Лейбел, «Запаморочення»

Книжкова крамниця: Argosy Book Shop.

 

Важливі характеристики: З опису книгарні Argosy в оригінальному сценарії 1957 року: «Книгарня стара, там сиро, там багато старих книжок, але важливо зазначити, що в книгарні багато реліквій часів першопроходців Каліфорнії: на стінах не лише знайомі старі мапи та естампи, але і більш вражаючі речі, наприклад, старі заявки на відкриття копалень у рамках, плакати про розшук бандитів, плакати поштової служби Wells Fargo, посудини для вимивання золота тощо. Власник, Поп Лейбел, дивиться зі схвальною посмішкою на шматок паперу, який дав йому Скотті, а Скотті уважно слідкує за ним. Тим часом Мідж блукає книгарнею, роздивляючись естампи на стінах, але водночас слухаючи розмову.

 

Філософія книготоргівлі: Знає все, розповідає все.

 

Також дуже загадково: Блискавка в цій сцені. Хічкок робить це знову.

20. Елен, «Елен»

Книжкова крамниця: Buy the Book.

 

Важливі характеристики: Недоладна, смішна (фактично найсмішніша з усіх друзів, виключаючи Терезу) і дуже невротична.

 

Філософія книготоргівлі: Якщо чесно, говорить головним чином зі своїми друзями. Проявляє гостинність до пацюків.

 

Пов’язано з нею: «Думаю, ти знаєш, що у мене майже немає грошей у банку, нульовий кредит, три тисячі доларів позики на навчання у коледжі: ось те, що я маю зробити – придбати книгарню».

 

Зовсім не пов’язано з нею: Менеджер книгарні, якого Елен найняла в другому сезоні і який стверджує, що стійка з кавою – «єдина і найбільша діра» в її бюджеті.

19. Джоел і Гарда Слоун, «Безпутна компанія»

Книжкова крамниця: Назва невідома, але книгарня належить їм і розташована десь у Нью-Йорку.

 

Важливі характеристики: Дуже зухвалі. Подивіться трейлер, щоб у цьому переконатися.

 

Філософія книготоргівлі: Це два продавці рідкісних книг, які підвищують свій дохід, працюючи літературними детективами, а саме – вони шукають вкрадені книги для страхових компаній. Але коли їхнього друга звинувачують у вбивстві книготорговця-конкурента, який перевозив підробки перших видань, ставки в їхній грі зростають.

18. Містер Пенумбра,  «Цілодобова книгарня містера Пенумбри»

Книжкова крамниця: «Цілодобова книгарня містера Пенумбри», Сан-Франциско.

 

Важливі характеристики: Дуже старий, дуже блакитні очі, дуже відданий служитель культу. Я маю на увазі культ книжок.

 

Філософія книготоргівлі: «У цієї роботи три вимоги, кожна з них дуже сувора. Не погоджуйтесь на них легко. Працівники цієї книгарні дотримуються правил майже століття, і я не порушу їх зараз. Перше: ви маєте знаходитись тут з десятої ранку до шостої вечора. Ви не повинні спізнюватись. Ви не можете піти раніше. Друге: ви не можете гортати, читати або іншим чином оглядати книги на полицях. Діставайте їх для покупців. Це все… [Третє:] Ви маєте ретельно записувати всі операції. Час. Зовнішність клієнта. Його настрій. Як він просить книгу. Як він її отримує. Чи схожий він на ображеного. Чи носить він гілочку розмарину на капелюсі. І таке інше».

 

Див. також: Клей Дженнон, нічний продавець і Наш Герой.

17. Поль Мартель, «Невірна»

Книжкова крамниця: Його власна квартира в Сохо.

 

Важливі характеристики: Продавець рідкісних книг, дуже красивий і, до того ж, француз. Можливо, отримав надто високе місце в рейтингу завдяки цим якостям.

 

Філософія книготоргівлі: Схоже, фактично спокушає дам серед стосів книжок, і це дуже гарна філософія, поки їхні чоловіки лише підозрюють.

 

Улюблена літературна цитата:

 

Найкраще пить вино у віці молодім,
Укупі з милою, з товаришем своїм.
Цей ненадійний світ на сон і пустку схожий,
I пить без просипу – єдине щастя в нім.

 

(Омар Хайям)

16. Кліфф Джейнвей, «Книга-вбивця»

Книжкова крамниця: Twice Told Books.

 

Важливі характеристики: Колекціонер рідкісних видань і за сумісництвом слідчий відділу вбивств у Денвері – зрештою, він полишає цю роботу, щоб відкрити книгарню (принаймні, тимчасово).

 

Філософія книготоргівлі: «Денвер – це книжкове місто молодих чоловіків. Ми живемо у часи, коли перші видання Стівена Кінга перемагать перші видання Марка Твена у пропорції десять до одного, і за тією самою ціною. Ви пояснюєте це: я не можу. Мабуть, зараз у людей справді більше грошей, ніж мізків… Отже, бізнес змінився, нема чого й казати, і люди в бізнесі також змінилися. Стара гвардія померла: хай живе молода гвардія».

 

Або як сказала Рубі: «Джейнвей – найкращий книгар з тих, кого я бачила поза межами галузі: я знаю, що він думав про цей перехід багато років і він справлятиметься надзвичайно добре. Він знаходить книги, завдяки яким потрапить на вершину своєї нової професії».

 

Див. також: Всі інші книготорговці, яких Джейнвей зустріне, відслідковуючи зв’язки мертвого «книжкового скаута».

15. Джо Стоктон, «Забавне личко»

Книжкова крамниця: Embryo Concepts, Грінвіч-Віллідж.

 

Важливі характеристики: Палка прихильниця Еміля Флостре (вигаданого філософа, який спеціалізується на вигаданій філософії емпатикалізму), яка водночас цікавиться модою (яка, звісно, «претензійний і нереалістичний підхід до створення враження про себе та економіки»); її характер, дух і розум, беззаперечно, відповідають її обличчю. Так, ми маємо вірити, що воно «забавне».

 

Філософія книготоргівлі: Мода програє, філософи перемагають – але якщо представники модної індустрії відвезуть її до Парижа, вони чудові.

 

Протест: Мені подобається Джо у виконанні Одрі Хепберн, але я жодного разу не додивилась цей фільм до кінця, тому що не сприймаю роман між Джо і Діком – Фред Астер був на 30 років старший за Хепберн, і це помітно. Не випадковість, а головна ідея цього фільму: якщо дівчина занурена в книжки і філософію, її треба причепурити, і вона стане гарною, нормальною, якісною жінкою!

14. Маргарет Лі, «Тринадцята казка»

Книжкова крамниця: Lea’s Antiquarian Booksellers.

 

Важливі характеристики: Любить книжки, що притаманно людям, які виросли в книгарні; написала «кілька коротких біографічних досліджень про незначних персонажів з історії літератури»; її найняли написати таке дослідження для Віди Вінтер.

 

Філософія книготоргівлі: «Книгарня сама по собі майже не приносить грошей. Це місце, де можна писати і отримувати листи. Тут можна провести час в очікуванні насупного міжнародного книжкового ярмарку. На думку нашого банківського менеджера, це індульгенція, яку мій батько отримав завдяки своєму успіху. Принаймні в реальності та в думках мого батька, я не вдаю, що реальність однакова для всіх. Книгарня перебуває у центрі подій. Це сховище книг, місце зберігання всіх томів, які були написані з такою любов’ю, а тепер, здається, нікому не потрібні. І це – місце для читання».

13. Месьє Лабісс, «Винахід Х’юго Кабре»

Книжкова крамниця: книгарня Gare Montparnasse, Париж.

 

Важливі характеристики: Знає, де знаходяться всі книжки, які вам потрібні, жертвує свої запаси сиротам, а ще – він француз.

 

Філософія книготоргівлі: «Іншого вечора месьє Лабісс дав мені книгу. Він завжди робив так, надсилав книжки в хороші будинки. Так він це називав. У всього є мета, навіть у машин. Годинники показують вам час, а потяги привозять вас до місця призначення. Вони роблять те, для чого створені. Як месьє Лабісс».

12. Френк Доел, «Черінг Кросс Роуд, 84»

Книжкова крамниця: Marks & Co., Черінг Кросс Роуд, 84», Лондон.

 

Важливі характеристики: Пише дуже гарні листи, фанат Йейтса (доречі, Ентоні Гопкінс справді має відношення до Йейтса).

 

Філософія книготоргівлі: Ну, він з радістю витрачав багато часу на переписку з американською леді, яка шукала незрозумілі, але недорогі книжки. Отже, буде справедливим сказати, що він відданий справі. А в реальному житті Доел був членом комітету Товариства працівників антикварних книгарень, які називали себе «бібліомітами».

 

Чому на узбережжі завжди дощ? Щоб зменшити плату за проживання в готелях.

11. Джезанна, «Лесбі, яких треба остерігатися»

Книжкова крамниця: Madwimmin Books.

 

Важливі характеристики: Імпульсивна, горда, пристрасна та відповідальна.

 

Філософія книготоргівлі: «Я продала тій жінці її першу книгу про лесбійський секс п’ятнадцять років тому, а тепер вона має справи з тими відморозками!»

 

Див. також: Мо, наша героїня, яка працює на Джезанну.

 

Сумна доля книгарні Madwimmin: Зрештою її перемагають книгарні «Bounders Books and Musak» та «Bunns & Noodle».

 

Мо: «Джез, я думала, що ми зробимо світ безпечним для фемінізму». Джезанна: «Ми це зробили, щоб нас запакували і продали міжнародні медіа-корпорації».

10. Аполлон Кагава, «Одмінок»

Книжкова крамниця: Improbabilia, Нью-Йорк (хоча це не зовсім «крамниця»).

 

Важливі характеристики: Ініціативний, відданий батько, постійно всім цікавиться, серйозний ботан, великий мрійник.

 

Філософія книготоргівлі: Як продавець рідкісних книг, він живе для несподіванок і напруги полювання, завдяки чому іноді в його тенета потрапляє, наприклад, «поштова картка з рогами від Алістера Кроулі». Може скрикнути або не скрикнути, побачивши перше видання книги «Вбити пересмішника».

 

Девіз життя: «Гарний книготорговець ніколи не відмовляється від шансу знайти рідкісний примірник».

9. Дядечко Кузукі, «Служниця»

Книжкова крамниця: Його власний розкішний маєток.

 

Важливі характеристики: Тиран, садист, язик постійно чорніє, тому що його чорнильна ручка протікає. Можливо, найжахливіший книгар у цьому списку.

 

Філософія книготоргівлі: Колекціонує рідкісні еротичні тексти і примушує свою красиву племінницю читати їх вголос потенційним покупцям – але ненавидить справді їх продавати, і натомість виготовляє та продає підробки своїм клієнтам, які жадають їх придбати.

 

Той восьминіг у камері тортур: Тремчу від самої думки.

8. Азірафал, «Добрі передвісники»

Книжкова крамниця: A. Z. Fell and Co., Сохо, Лондон.

 

Важливі характеристики: Пристрасний колекціонер книг, любить людей, воїн. Блискучий, капризний, мабуть, зараз вдягнений у біле. І, звісно, янгол.

 

Філософія книготоргівлі: Книгарня – лише місце для зберігання його колекції. Фактично він «використовуватиме всі засоби, окрім фізичного насильства, щоб не дозволити клієнтам зробити покупку. Неприємний запах сирості, ворожий погляд, непередбачувані години роботи книгарні – йому це надзвичайно добре вдається». Табличка на дверях: «Час відкриття книгарні: Я відчиняю книгарню для відвідувачів у більшість робочих днів близько 9:30 або, можливо, 10:00. Хоча іноді я відчиняю крамницю о восьмій. Відомо, що я не відчиняю її раніше першої години дня, окрім вівторків. Але іноді я можу не зачиняти книгарню до восьмої або дев’ятої години вечора, ніколи не відомо, коли вам може знадобитися легке чтиво. У дні, коли мене тут немає, книгарня зачинена. У вихідні я відкриваю книгарню у звичний час, якщо я тут. У банківські вихідні книгарня працює, як заведено, а рано зачиняється у середу або, іноді, у п’ятницю («Субота» див. «вівторок»). А. З. Фелл, книготорговець».

 

Пасхальне яйце: Майкл Ральф, художник-постановник екранізації «Добрих передвісників», провів багато часу, розмірковуючи, якою має бути ця книгарня. «Я розмістив книгарню Азірафала на перехресті чотирьох доріг, натякаючи на чотирьох вершників Апокаліпсису і чотири сторони світу», – розповів він виданню Architectural Digest. – «Внутрішній дизайн його книгарні повністю нагадує компас. Отже, якщо ви подивитесь у кругле вікно або на скляну стелю книгарні Азірафала, це, фактично, циферблат компаса. На рівні мезоніну великі мідні літери, які позначають «північ», «південь», «схід» та «захід». Його офіс знаходиться на східній стороні, він був охоронцем східних воріт Едему».

 

Чи можете ви відвідати книгарню? Як і людське життя, вона була тут лише мить, а потім зникла.

7. Тоні та Кендіс, «Портландія»

Книжкова крамниця: Women & Women First, Портленд.

 

Важливі характеристики: Феміністки другої хвилі, яких дуже трігерить, коли на щось вказують пальцем («Щоразу, коли ви вказуєте пальцем, я бачу пеніс!!»), а також шорти, використання таких слів, як «обладнання», упорядкування за алфавітом тощо. Колись вони займали високі посади у видавництві та ненавиділи одна одну.

 

Філософія книготоргівлі: Люблять вражати і почуватися дуже безпорадними.

6. Дін Корсо, «Дев’ята брама»

Книжкова крамниця: Книготорговець-фрілансер, хоча у нього особливі відносини з Bernie’s Rare Books.

 

Важливі характеристики: Хитрий, сексуальний, «лицемірний, жадібний до грошей покидьок». Чарівно безсовісний та найкращий у своїй сфері.

 

Філософія книготоргівлі: Заради «Дон-Кіхота» Ібарри він піде на все.

 

О-о: «Диявол, містер Телфер. Ця книга створена для того, щоб викликати Диявола».

5. Джо Голдберг, «Ти»

Книжкова крамниця: Mooney’s, Нью-Йорк; Aravin, Лос-Анжелес.

 

Важливі характеристики: Справді, справді піклується. Він робить це для вас. Читай: одержимий, тривожний, серійний вбивця. З іншого боку, у нього чудовий літературний смак. Я маю на увазі те, що він завоював холодне серце, одразу порадивши книгу Поли Фокс «Від

що більше читаєш – то ширші можливості