Календар подій

Триває конкурс «Книга року ВВС 2022»

BBC News Україна оголошує про старт конкурсу «Книга року ВВС 2022», який цьогоріч стане вже 18-м.

Книга року ВВС проводиться у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) у таких номінаціях: Книга року BBC, Дитяча книга року BBC та Книга року ВВС — Есеїстика.

 

Серед журі:

  • Марта Шокало, головна редакторка BBC News Україна та голова журі конкурсу Книга року ВВС;
  • Світлана Пиркало, культурна радниця ЄБРР;
  • Віталій Чепинога, блогер;
  • Віра Агеєва, професорка Києво-Могилянської академії, літературознавиця;
  • Вадим Карп’як, телеведучий.

 

Книжкова премія

Українські видавництва пропонують до трьох найменувань повнорозмірних прозових творів у номінації «Книга року ВВС», до трьох найменувань прозових творів у номінації «Дитяча Книга року ВВС» і до трьох будь-яких повнорозмірних видань художніх чи філософських есеїв українською мовою (до розгляду не беруться наукові та науково-популярні праці). До участі у всіх трьох номінаціях приймаються також твори, написані мовою інших народів, які проживають на території України, у перекладі на українську. ВВС не прийматиме до участі твори, що містять пропаганду, заклики до екстремізму, етнічної, расової, релігійної та будь-якої іншої ненависті.

 

Додатково видавництва можуть подавати нові книжки авторів, чиї твори попередньо вигравали конкурс «Книга року ВВС».

 

Видавництва мають надіслати запит на участь електронною поштою на адресу: Book.Award.Ukrainian@bbc.co.uk (з темою листа «Книга року ВВС”). Видавництва мають вказати свої контактні дані та номінації, у які подають надіслані ними твори.

 

Читацька премія

Нагороду Читач року ВВС отримає автор найкращої рецензії на книжку із довгого списку за рішенням членів журі. Переможці отримають негрошову винагороду.

 

Читачі можуть надіслати свої рецензії з 21 жовтня по 18 листопада 2022 року.

 

Книжки, які приймаються до розгляду

Брати участь у щорічному конкурсі «Книга року ВВС” може будь-яке повнорозмірне видання творів у кожній з трьох номінацій українською мовою або мовою інших народів, які проживають на території України, у перекладі на українську.

 

Роботи оцінюватимуть за такими критеріями:

  • якість письма;
  • оригінальність, уява та креативність;
  • уміння автора розповісти історію, захопити читача та утримати його увагу.

 

Члени журі звернуть особливу увагу на твори, які торкаються тем соціальної, расової та етнічної рівності. Авторам книжок, поданих на конкурс, на момент оголошення старту щорічної премії має виповнитися 18 років.

 

Книжка мусить бути опублікованою накладом щонайменше 1000 примірників і бути в продажу на момент оголошення довгого списку. Книги-учасниці конкурсу мають бути виданими упродовж календарного року до дати оголошення конкурсу.

 

Участь видавництв:

Видавництво, номінуючи той чи інший твір, повинно надіслати PDF-файл кожної книги на електронну адресу Book.Award.Ukrainian@bbc.co.uk. ВВС News Україна зобов’язується не поширювати рукописи поза межами кола організаторів конкурсу. Книги чи рукописи повертатися не будуть.

 

Видавців можуть попросити надіслати поштою по сім примірників книг, які увійдуть до довгого списку.

 

Заявки на конкурс можна подавати з 8 по 30 вересня 2022 року. Переможець у кожній номінації отримає винагороду 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект