Календар подій

27/09

Триває конкурс поезії та малої прози, присвячених Юрію Котермакові

Україна

23:59

Триває конкурс поезії та малої прози, присвячених Юрію Котермакові

Проєкт «Тріада часу» оголошує конкурс поезії та малої прози, присвячених Юрію Котермакові. За результатами конкурсу буде видано збірку.

До друку готують черговий випуск «Тріади часу», який буде присвячено відомому вихідцю з Дрогобича, що жив та творив у епоху Мікеланджело та Леонардо да Вінчі — Юрію Котермакові. Він відомий як Юрій Дрогобич із Русі (Georgius Drogobicz de Russia) та Юрій зі Львова (Georgio di Leopoli), також його називають «дрогобицьким звіздарем» та «першим дрогобицьким поетом». Він народився близько 1450 року, тому у 2020 році  маємо його ювілей — 570 років із дня народження.

 

Він жив та творив у XV ст., був ректором Болонського університету в Італії, філософом, лікарем, читав лекції з астрономії. Поховано відомого дрогобичанина в Кракові. Місце могили невідоме. На честь ученого епохи Відродження названо вулиці в Дрогобичі, Львові, Калуші, Болехові, бульвар у Трускавці, мандрівне онлайн-радіо, театр у Дрогобичі… Й одна з лож носить також його ім’я.

Умови участі

  • приймаються твори українською мовою обсягом до 20 тисяч знаків із пробілами для прози або до 10 строф для поезії будь-якого жанру;
  • у творі обов’язково має бути літературний герой Юрій Дрогобич;
  • вітається використання у творі міст Дрогобича, Рима, Кракова, Болоньї та тематики, пов’язаної із темою неба, зорями, адже Юрій Дрогобич читав лекції з астрономії;
  • оформлення: Times New Roman, 12–14 кегль, розширення: .doc, .docx.
  • до конкурсу допускаються вже опубліковані твори;
  • учасники можуть подіти до трьох робіт на конкурс;
  • адреса для надсилання творів (та для запитань): drohobyczer@gmail.com.

 

«Тріада часу» — це літературно-художня серія про минуле, сьогодення й майбутнє Дрогобича та його мешканців. Ініціатором серії стали письменниця Галина Жубіль та журналіст Олег Стецюк.

 

Деталі конкурсу

 

Читайте також: То це і є, напевно, Україна: 5 книжок про українську ідентичність

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект