Календар подій

Триває набір на акселераційну програму Mediengeist для проєктів з протидії дезінформації

Goethe-Institut в Україні разом із науково-популярним медіа «Куншт» організовують онлайн-майстерню для активістів і медійників Mediengeist, на якій можна отримати до 36 тисяч євро на реалізацію свого проєкту.

Mediengeist – це змога реалізувати свою ідею для протидії деструктивним наративам, фейкам та дезінформації у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну.

 

Якщо ви працюєте з темою медіаграмотності протидії фейкам, або/та у сфері розвитку громадянського суспільства за допомогою цифрових технологій, ця можливість для вас.

 

У майстерні зможуть взяти участь 30 команд. Майстерня відбуватиметься у кілька етапів, потягом яких учасники спершу навчатимуться, а потім використовуватимуть набуті знання для втілення своєї ідеї.

 

Протягом навчання всі учасники отримуватимуть стипендію розміром 1000 євро. Проєкт триватиме з вересня 2022 року по січень 2023 року.

 

Чому навчатимуть на майстерні?

  • Основам фактчекінгу та етики, сторітелінгу, захисту інтелектуальних прав, використанню нових цифрових інструментів для залучення аудиторії.
  • Серед лекторів – Отар Довженко з «Детектор медіа», Кортні Гардінґ з Meta, Брем Алкема з DROG, Фелікс Ґедтке з NowHere Media, Володимир Смирнов зі Spiilka та багато інших.

 

Що потрібно, аби потрапити на майстерню?

  • Мати цікаву ідею, яка допомагатиме доносити правду та розвивати громадянське суспільство.
  • Бажано – мати досвід роботи з темою протидії дезінформації.
  • Мати щонайменше 7 годин на тиджень для навчання.

 

«Після повномасштабного вторгнення росії в Україну весь світ із жахом усвідомлює, як агресивно використовуються фейки та дезінформація у веденні війни. Викликають захоплення інновації, з якими громадянське суспільство в Україні протистоїть загрозам та реагує на них. За допомогою акселератору Mediengeist ми хочемо запропонувати незалежним експертам та експерткам, а також організаціям додаткові можливості й інструменти, щоб працювати далі в цьому полі. Мета проєкту – зібрати разом найкращих українських та міжнародних експертів та експерток, спікерів та спікерок, створити умови для розвитку проєктів до стадії готовності та дати поштовх найперспективнішим з них», – зазначає Фабіан Мюльталер, директор Гете-Інституту в Україні.

 

«Завдання майстерні – підсилити професіоналів, які у той чи інший спосіб вже працюють з темою протидії дезінформації в Україні. Перший освітній етап побудований навколо трьох напрямків: медіаграмотність (для ще більшого занурення в тему та її виклики), інновації та кураторство (для пошуку нових креативних рішень) і сталість (для того, щоб проєкти мали змогу існувати й розвиватися після акселератора). Серед тем освітньої чистини є й фактчекінг, етика даних, імерсивний сторітелинг, XR та VR, процес пошуку естетичних напрямків та мистецьке кураторство, захист власних інтелектуальних продуктів, бюджетування тощо», – пояснює Кирило Безкоровайний, співзасновник «Куншт», куратор проєкту Mediengeist.

 

Проєкт «Mediengeist» є складовою частиною комплексного пакету заходів, на які Міністерство закордонних справ Німеччини виділяє кошти з додаткового бюджету на 2022 рік, щоб пом’якшити наслідки загарбницької війни росії проти України.

 

Подати заявку на проєкт можна за посиланням. 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект