* ESC - закрити вікно пошуку
Календар подій
Триває Open Call до онлайн-курсу Літературної лабораторії
Мистецький арсенал оголосив Open Call до спеціального травневого онлайн-курсу Літературної лабораторії.
Арсенал запрошує авторів та авторок, які:
- хочуть вдосконалити себе у сфері креативного письма;
- зацікавлені спробувати письмо у жанрі художньої біографії, розвинути власну практику;
- готові взяти участь у травневому інтенсиві та написати короткий есей про людину, що працює в Україні в сфері культури та мистецтва у час війни;
- мають ідею та бажання працювати надалі над великим біографічним художнім текстом;
- бажають поміркувати разом з нами над тим, що таке авторство та співавторство, якими можуть бути форми письменницької солідарності, роботи з текстами інших у власному письмі, як вони змінюються в наш час.
Резиденти та ментори працюватимуть у «людиноцентричних» жанрах — біографії, автобіографії, інтерв’ю та художнього свідчення, мемуарної та портретної літератури, терапевтичного письма, над викликами та методологією художнього дослідження.
За результатами Open call буде відібрано до 10 учасників та учасниць, кожен/кожна з яких протягом травня матиме підтримку українських та міжнародних менторок і працюватиме над коротким біографічним есеєм про людину, що працює в Україні у сфері культури та мистецтва в часи війн (2-5 сторінок), що є рефлексією на тему Книжкового Арсеналу – «Життя на межі». Збірка текстів буде опублікована онлайн Мистецьким арсеналом.
Онлайн-курс передбачає 2 теоретично-практичні семінари (7.05 та 21.05, о 17.00 – 20.00) та модуль з письма, який включатиме 2 групові зустрічі та 2 індивідуальні з менторкою. Аплікант(к)и, що пройшли відбір, будуть поінформовані про деталі програми і розклад до 4 травня.
Менторки травневої лабораторії:
- Ольга Брюховецька — кандидатка філософських наук, дослідниця візуальної культури і процесу письма, старша викладачка кафедри культурології Національного університету «Києво-Могилянська академія», де викладає курси «Наукове письмо», «Екранні мистецтва і візуальна культура», «Масова культура», «Візуальна культура». Менторка «Національного проєкту: пишемо есе» (ГО Смарт-Освіта, 2021-23), ініціаторка та лекторка Могилянської лабораторії академічного письма, членкиня робочої групи з політик академічної доброчесності при Європейській мережі академічної доброчесності (ENAI), авторка You-Tube каналу «Наукове письмо».
- Надін Лордік — німецька дослідниця, працює в галузі академічного письма та штучного інтелекту. З 2017 по 2022 рік викладала німецьку медієвістику спочатку в Технічному університеті Брауншвейга, а потім у Вюрцбурзькому університеті. З березня 2022 року працює в Центрі письма Рурського університету в Німеччині в проєкті KI:edu.nrw.
- Анфіса Дорошенко — культурологиня, есеїстка, музейна кураторка, дослідниця теорії культури та візуальної культури ХХ століття, викладачка та асистентка курсів творчого письма.
Дедлайн подачі заявок — 1.05.2024. Аби подати заявку заповніть, будь ласка, форму за посиланням. Додайте приклад власного письма та короткий мотиваційний лист, CV у вільній формі.