Календар подій

Триває виставка шовкографії Романи Рубан «Зникаючі безвісти»

«Зникаючі безвісти» — персональний проєкт Романи Рубан за Грантом Президента України на базі Національної академії мистецтва і архітектури.

Тематика творів виставки «Зникаючі безвісти» — зображення видів з Червоної книги України. У ній 542 види тварин та 826 видів рослин. Деяким наданий статус рідкісних, 25 видів зникли з природи назавжди, 175 видам рослин і 110 видам тварин наданий статус зникаючих.
10 постерів — це питання: де межа між статусами «зникаючий» та «зниклий», які надані вже не одній рослині та тварині?

 

На роботах не одразу можна вгадати, кого зображено. Художниця відмовилась від енциклопедійного (ботанічного) зображення рослин та тварин навмисне — це натяк, що скоріш за все ми ніколи не побачимо на власні очі більшість з зображених зникаючих. Всі ці тварини, рослини, комашня, риби можуть лишитися лише змазаним спогадом. Вони — сигнал. Критична відмітка.

 

Уявімо, що з усього різноманіття трав, квітів та дерев за вікном лишився штучний газон, кронована тополя і, можливо, кактус на підвіконні. Все частіше ми мовчки погоджуємося на такі реалії, і поки дивуємося красі екзотичних видів, що милують наше око з екранів, втрачаємо тих, що знаходяться на відстані кількох кілометрів.

 

Колись ми не бачили звірів в лісі, бо ті майстерно ховалися. Тепер в лісі ми бачимо лише купи сміття, а тварин хіба що в хроніках про бракон’єрство. Милуватися вже не живими ялинками ходимо на різдвяний ярмарок. А про Червонокнижні види згадуємо, коли бачимо конвалії навесні в підземних переходах. Чому так? Які твої дії?

 

Подія на фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект