Франкфуртський книжковий ярмарок

Цьогоріч на українському стенді у Франкфурті буде рекордна кількість видавців

08.08.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Цього року на національному стенді України на Франкфуртському книжковому ярмарку представлять найбільшу за всі роки кількість видавців. Про це повідомляє Український інститут книги.

Цьогоріч від України до Франкфурта поїдуть 28 видавництв. Серед них будуть як великі гравці ринку, які вже неодноразово брали участь у міжнародних виставках, так і ті, для кого Франкфурт стане першою можливістю продемонструвати свої книжки на міжнародному книжковому ринку.

 

Також повідомляється, що площа українського стенда буде такою, як і минулого року – 140 квадратних метрів.

 

>Гаслом цьогорічного стенда стане фраза Ukraine: History of Stories. «Цьогорічне гасло передбачає гру слів навколо слова «story», яка дозволить ініціювати дискусії на трьох рівнях: підняти тему історичної пам’яті, зробити акцент на цінності кожної окремої людини та її власної історії, а також використати актуальний зараз формат сторіз в соцмережах, за допомогою якого матимемо можливість розповісти про сучасну українську літературу більш ефектно», – розповідає керівниця відділу міжнародної співпраці Українського інституту книги Олена Геда.

 

Над просторовим рішенням стенда працює медіадизайнер Андрій Ліннік. На стенді будуть представлені чотири зони для ділових перемовин, експозиції 28 видавництв-учасників стенда, книжки найкращого книжкового дизайну Книжкового Арсеналу, а також експозиція Українського інституту книги, на якій будуть книжки, відібрані експертами для трьох каталогів: сучасної української прози, поезії та дитячих книжок. Також на стенді представлять проєкти Ukraїner, Наші Інші та UPHA Made in Ukraine.

 

В Інститут зазначають, що про усі інші деталі українського представництва на Франкфуртському книжковому ярмарку розкажуть на прес-конференції у вересні цього року.

 

Нагадаємо, що минулого року на участь у Франкфуртському книжковому ярмарку на національному стенді зголосилися 16 видавництв, а гаслом українського стенда була фраза Senses of Ukraine / ВідЧУТИ Україну.

 

Як відомо, Франкфуртський книжковий ярмарок цього року відбудеться з 16 по 20 жовтня, а учасникам вперше дозволять продавати книжки в обидва дні ярмарку — в суботу та неділю.

 

Минулий, вже 70-й Франкфуртський книжковий ярмарок проходив 10-14 жовтня. У його межах відбулося 4 тис. подій на 17 сценах, а почесним гостем фестивалю стала Грузія.

 

Нагадаємо, що 2017-го року Україна також була на найбільшому книжковому ярмарку у різних форматах: окрім національного стенда виставкову площу мали  «Мистецький Арсенал» та окремі видавці.

 

Як відомо, Україна 2016-го року була учасницею Франкфуртського книжкового ярмарку з національним стендом, розміром 100 кв. м. Кореспонденти Читомо побували на виставці і підготували репортаж, а українські видавці поділилися своїми знахідками.

 

У 2015 році Читомо теж долучились до розробленням і упорядкування каталогу.

 

2014 року Україна не була представлена у Франкфурті національним стендом, деталі — у матеріалі.