* ESC - закрити вікно пошуку
підручники
Цьогоріч в Україні видали понад 200 нових шкільних підручників
20.09.2021Цього року вийшло 216 видань шкільних підручників за кошти державного бюджету. Про це йдеться у відповіді Інституту модернізації змісту освіти на запит Читомо.
Нові підручники видали для 8 та 4 класів Нової української школи:
- для 4 класу вийшло 140 видань загальним накладом 4 мільйони 878 тисяч 458 примірників;
- для 8 класу – 76 видань накладом 4 мільйони 996 тисяч 748 примірників.
До цих видань входять як підручники, видані мовами національних меншин чи спеціалізовані підручники для шкіл, у яких навчаються діти з порушеннями зору.
Для 8 класу видали 27 україномовних підручників з восьми навчальних предметів, з них три підручники − для шкіл, в яких навчаються діти з порушеннями зору. Перевидали українською 68 підручників з двадцяти двох предметів (в тому числі підручники для вивчення іноземних мов і мов національних меншин).
Для 4 класу видали 78 україномовних − з 19 предметів (у тому числі підручники для вивчення іноземних мов і мов національних меншин). З них шість підручників − для шкіл, в яких навчаються діти з порушеннями зору. Також видали 20 підручників з чотирьох загальних предметів чотирма мовами національних меншин.
Зазначимо, що допускали видання з одного шкільного предмета кількох підручників різних авторів (авторських колективів), що також впливало на загальний перелік виданих підручників. Крім того, деякі підручники видали у двох частинах. Переліки затвердили відповідними наказами міністра освіти та науки України.
Станом на 16 вересня обласним державним адміністраціям доставили 4,8 мільйона примірників підручників для 4 класу (99% плану доставлення) і 4,4 мільйона примірників – для 8 класу, що склало 90% плану доставлення.
В Інституті модернізації змісту освіти зазначили, що розподілом підручників безпосередньо по навчальних закладах займаються місцеві державні адміністрації.
Також в ІМЗО повідомили, що державному бюджеті на 2021 рік на видання підручників та навчальних посібників для учнів та педагогів загальноосвітніх навчальних закладів передбачили 591 мільйон 84 тисячі гривень.
Додамо, у 2018 році тодішня міністерка освіти Лілія Гриневич ініціювала реорганізацію ІМЗО через порушення термінів друку підручників.
Минулого року Міністерство освіти та науки вирішило переглянути підхід до відбору підручників через помилки й недоречний контент.
Фотографії з фейсбук-сторінки Інституту модернізації змісту освіти
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості