Бахмут

У Бахмуті закривається єдина в місті українськомовна книгарня

08.11.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У місті Бахмут на Донеччині припиняє свою діяльність єдиний у місті магазин «Еней», де були виключно україномовні книжки, які продавалися без комерційних націнок.

Її власник — колишній військовий, доброволець батальйону «Донбас» Володимир Дериведмідь, оголосив про повний розпродаж книжок.

 

Дім книги «Еней» з’явився у Бахмуті 6 років тому, Дериведмідь назвав її на честь загиблого побратима Антона Цедіка.

 

«Цей Еней, на честь якого я назвав магазин, він з книгою в руках жив останні хвилини життя в Іловайському котлі. Чому? Сказали тільки взяти зброю, боєприпаси, навіть їсти не брати, тому що не всі повернуться. Він взяв зброю, боєприпаси, і книгу», — розповів він.

 

За його словами, на полицях — література, виключно українською мовою.

 

«Це для мене фронт. Я коли сюди заходив, я ставив собі досить амбітну задачу. Перше — це повинна бути присутня українська книжка, від народження і до історії сьогоднішнього дня. Я ставив собі задачу, щоб тут були книги за ціною виробника», — розповідає Дериведмідь.

 

Тепер у книгарні розпродаж книг. Наприкінці листопада «Еней» зачиняється. Власник каже, проєкт був не бізнесовий, а соціальний: за оренду приміщення сплачував не із прибутків, а зі своєї пенсії.

 

Дериведмідь каже, що для багатьох відвідувачів «Еней» став не просто книгарнею, а й осередком українства у Бахмуті. Відвідувачі тут спілкувались, декламували на камеру українські вірші.

 

Раніше повідомлялося, що невелика мандрівна книгарня на колесах доставляє літературу у віддалені села й міста Франції.

 

Джерела: depo.ua, Суспільне