білоруська література

У білорусі на 3 місяці закрили незалежне видавництво

17.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство інформації білорусі на три місяці призупинило діяльність білоруськомовного видавництва «Галіяфы». Про це видавництво повідомило на своїй сторінці у фейсбуці.

 

За даними відомства, видавництво «Галіяфы» порушило терміни звернення до Мінінформу з повідомленням про зміни відомостей, які підлягають внесенню до Державного реєстру видавців, виробників та розповсюджувачів друкованих видань.

 

На підставі наказу Міністра інформації № 196 від 13 квітня діяльність видавництва призупинять з 18 квітня до 18 липня.

 

Через закриття видавництво оголосило розпродаж своїх книжок зі знижкою у 20%. 

 

«Друзі, вже 15 років ми радуємо вас нашими виданнями. Дуже сподіваємося, що через 3 місяці ми зможемо відновити видавничу роботу», — наголосили на сторінці видавництва.

 

«Галіяфы» — незалежне видавництво, яке засноване у 2007 році і спеціалізується на художній літературі сучасних білоруських авторів, а також дитліті білоруською мовою Компанія має власну однойменну книгарню у Мінську та інтернет-магазин. Засновник і очільник видавництва — поет і художник Зміцер Вішньоу.

 

Назва видавництва відсилає до жуків-голіафів, які живуть в Африці. Вона походить від «африканських» ідей культового білоруського літературного руху «Бум-Бам-Літ» 90-х років.

 

Книжки «Галіяфы» неодноразово отримували літературні премії, в тому числі двічі звання «Книга року».

 

Нагадаємо, PEN білорусі виступив із заявою про солідарність з українцями.

 

Як відомо, у 2021 році Верховний суд білорусі офіційно ліквідував Союз білоруських письменників.