* ESC - закрити вікно пошуку
Брюссель
У Брюсселі обговорили, як підтримати культуру України наступні роки
10.03.2024У столиці Бельгії пройшов семінар, де європейські й українські експерти обговорили шляхи розвитку культурного та креативного секторів України. Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.
«Наразі Україна має доступ до участі в 14 програмах ЄС, включно з Creative Europe та Horizon Europe, які можуть фінансувати проєкти, орієнтовані на культуру. Європейська Комісія також погодилася призупинити фінансові внески України для її участі в усіх 14 програмах ЄС. Водночас наші партнери підтвердили наміри відкрити доступ до програм для медіасектору», — зазначила заступниця міністра культури та інформаційної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар.
На заході були понад 60 експертів та представників влади з ЄС та України: представники Європейської Комісії Георг Хойслер, Пітер Полажнар та Кетрін Маньян, очільниця Бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі, заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, фахівчиня програми ЄС House of Europe Ілона Демченко та інші.
Експертки креативної агенції Lanka.pro, діяльність якої спрямована на зміцнення культурної та креативної екосистеми України, відповідають за дизайн зустрічей і підготовку фінальної публікації проєкту у квітні 2024.
Співзасновниця та директорка Ланки Анна Карнаух спеціалізується на розробці та управлінні програмами розвитку культурно-креативного сектору. Співзасновниця агенції Катерина Кравчук — сертифікована фасилітаторка з освітою в галузі економіки та культурології.
Протягом двох днів на семінарі обговорювали роль культури у стійкості та відновленні України, а також проводили панелі, презентації й інтерактивні сесії на теми:
- варіанти підтримки українського культурного та креативного секторів на рівні ЄС у наступні декілька програмних років, внесок цих галузей в економічне зростання української держави, відновлення та у процес євроінтеграції;
- регіональний вимір розвитку креативних індустрій та культури, вплив соціальної згуртованості й людського капіталу.
Анастасія Бондар вважає, що ситуація в Україні характеризується фантастичною громадянською стійкістю, тож існує потреба підтримувати культурні та креативні індустрії в значно більшому обсязі.
«Ці сектори продемонстрували неперевершену адаптивність, інноваційні шляхи підтримки українського духу та творчості за найскладніших обставин. Насамкінець наші дискусії тут і стратегії, які ми розробляємо, стосуються не лише збереження культурної спадщини та розвитку творчих секторів. Вони спрямовані на використання трансформаційної сили культури для надихання, лікування та побудови майбутнього, яке відображає найкраще з наших спільних європейських цінностей і прагнень», — зазначила заступниця міністра.
Крім того, Бондар додала, що ініціювала проведення ширшої зустрічі з представниками Єврокомісії в Києві.
Напередодні заходу провели опитування щодо потреб культури та креативних індустрій в Україні у 2024 році. Його ініціював Генеральний Директорат з питань освіти, молоді, спорту та культури Європейської комісії у співпраці з Cultural Relations Platform. Завдання полягало в оновленні даних попереднього мапування потреб української культури, яке було проведено влітку 2022 року. Результати цього опитування стали інформаційним підґрунтям для двосторонніх зустрічей Україна-ЄС з питань культури та креативної економіки.
Семінар організували Cultural Relations Platform у співпраці з Генеральним директоратом з питань освіти та культури Європейського Союзу з метою дослідження стратегій, спрямованих на зміцнення співпраці ЄС та України, що посилить українські культурний та креативний сектори.
Як повідомлялося, у 2022 році два українські видавництва виграли гранти від «Креативної Європи».
Читайте також: Як отримати грант «Креативної Європи»: досвід видавництва
Фото: МКІП
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості