Велика Британія

У Британії знову відкриють кафе, де Ролінґ написала «Гаррі Поттера»

26.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Кафе The Elephant House в Единбурзі, де Джоан Ролінґ писала свої книжки про Гаррі Поттера, відкриють через три роки після пожежі.

Це кафе одне із кількох об’єктів, які постраждали під час пожежі на мосту Георга IV в Единбурзі у серпні 2021 року. Власник кафе Девід Тейлор сказав, що сподівається відновити роботу закладу до літа 2024 року. Реконструкція коштуватиме близько мільйона фунтів стерлінгів. 

 

«Це були кілька жахливих років. Я міг би отримати страхові виплати й піти, але я б ніколи цього не зробив, оскільки хочу, щоб заклад знову процвітав. Я завжди стоятиму за своє кафе» — зазначив власник кафе Девід Тейлор

 

Тейлор володів кафе протягом 28 років. Наразі він відкрив другий Elephant House біля вулиці Вікторія. Фанати вважають, що ця вулиця надихнула Роулінг на створення Алеї Діаґон. У закладі також продають маслопиво — популярний напій у світі Поттера. 

 

Крім того, у новому кафе розмістили врятований у пожежі стіл, за яким Роулінг створила рукописи книжок про Гаррі Поттера. Після відновлення роботи оригінального закладу біля моста Георга IV стіл повернуть на місце.

 

Кафе The Elephant House було одним із двох, куди регулярно приходила Ролінґ у 1996 та 1997 роках та писала історії про «хлопчика, який вижив».

 

Як повідомлялося, у виробництво офіційно запустили серіал за книжками Джоан Ролінґ про пригоди чарівника Гаррі Поттера.

 

Читайте також: Культура скасування та «Гаррі Поттер»: у чому звинувачують Джоан Ролінґ

 

Чільне фото: PA Media

 

Джерело: BBC