свобода слова

У Флориді заборонили дитячу книжку про пінгвінів-геїв

21.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Автори дитячої книжки про сім’ю пінгвінів, де 2 з батьків — чоловічої статі And Tango Makes Three Пітер Парнелл і Джастін Річардсон подали до суду на шкільний округ Флориди та управління освіти штату, заявивши, що обмеження доступу до книжки в шкільних бібліотеках одного зі штатів США неконституційне.

 

У позові стверджується, що книжка стала мішенню з ідеологічних міркувань в результаті нового законодавства. Закон штату забороняє навчання щодо гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації. Намагаючись дотримуватися статуту, шкільний округ округу Лейк обмежив доступ до 40 видань, переважна більшість із яких – книжки, які стосуються питань і тем ЛГБТК.

 

Позов авторів книжки з картинками And Tango Makes Three має на меті знову зробити її доступною та визнати закон неконституційним.

 

«Нашу книжку заборонили, тому що у ній двоє татів», — сказав Джастін Річардсон, один з авторів видання.

 

Книжка заснована на реальній історії про пару самців пінгвінів у зоопарку Центрального парку, Роя та Сайло, які висиділи та вилупили пташеня. Доглядачі зоопарку назвали пташеня Танго. Автори книжки — Парнелл, письменник, і Річардсон, психіатр — написали історію після того, як прочитали про реальних Роя та Сайло в статті New York Times.

 

Книжка з малюнками призначена для дітей віком від 4 до 8 років. Її також заборонили або обмежили в багатьох штатах Сполучених Штатів після того, як батьки та громадськість заперечували проти зображення в книжці сім’ї з одностатевими батьками.

 

У позові, поданому до Окружного суду США для Середнього округу Флориди, стверджується, що шкільний округ Лейк-Каунті «не послався на законні педагогічні причини для свого рішення». Далі в позові стверджувалося, що «книжка фактично достовірна, не вульгарна і не непристойна; вона обмежена з нелегітимних, вузькопартійних і політичних причин».

 

Нагадаємо, раніше у школах штату Юта в США заборонили Біблію за «вульгарність і насильство».

 

Читайте також: Вивчення історії чи підтримка екстремізму? Як світові бібліотеки фондують пропаганду

 

Джерело: The New York Times