Гостомель

У Гостомелі збудували укриття-будиночок гобіта

09.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На території школи в Гостомелі збудували укриття у вигляді будинка гобіта. Про це повідомили на фейсбук-сторінці благодійного фонду Gurtum Charity Foundation.

Школа — єдина початкова в Гостомелі — була зруйнована російськими обстрілами. До її відбудови долучилися благодійний фонд Ґуртум та спільнота українців в Японії «НПО Краяни». Завдяки зборам у Японії вдалося повністю профінансувати будівництво бомбосховища: японці перерахували чотири мільйони єн (один мільйон гривень).

Гобітський будиночок розрахований на 55 осіб, але за потреби там можуть розміститися понад 70 дітей і дорослих. Укриття має цегляні стіни, посилений армований моноліт, два виходи, а за дерев’яними дверима є кілька шарів металу.

 

Як зауважують у фонді, згідно з будівельними нормами в укритті заборонено встановлювати декоративні конструкції, тож від ідеї  комина та балок на стелі довелося відмовитися. «Але ми знайшли вихід і розмалювали стіни нашого Hobbit house тематичними малюнками. Усі малюнки виконані золотими ручками волонтерки нашого фонду Юлії Недолужко. Тут є і книжки, і той же камін, і капелюх Гобіта, і багато котиків. Ми вдячні усім, хто нам допоміг втілити цей казковий проєкт у життя», — додали в Gurtum Charity Foundation.

 

 

Гобіт — представник одного із вигаданих народів, що мешкав у Середзем’ї в легендаріумі Дж. Р. Р. Толкіна. Персонаж циклу романів «Володар перснів», а також у повісті-казці «Гобіт, або Туди і Звідти». Істота невисокого зросту, менша на зріст за гномів. Має густу брунатну вовну на ногах, а також міцну шкіру на підошві, довгі та вправні пальці, а також добродушні обличчя.

 

Нагадаємо, раніше подібні укриття пропонували будувати на Львівщині.

 

Читайте також: Писали про орків, а вийшло про росіян: чому фентезійні війни насправді про реальність

 

Фото: facebook.com/Gurtum.CF