Виставка

У Хмельницькому відкрили виставку «Космос Емми Андієвської»

12.06.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Хмельницькому художньому музеї відрилася виставка української письменниці та малярки Емми Андієвської. Про це повідомляється на Facebook-сторінці музею.

«В експозиції представлено кілька десятків живописних робіт з колекції Музею сучасного українського мистецтва Корсаків. Серед них, зокрема, унікальні картини з доповненою реальністю», – йдеться на сторінці виставки.

 

Виставка має назву «Космос Емми Андієвської». Це перший захід у Хмельницькому художньому музеї після послаблення карантину. Виставка відбувається у межах національного проєкту «Дифузія», започаткованого Музеєм сучасного українського мистецтва Корсаків та приуроченого до 30-річчя відновлення незалежності України. За словами організатор, ця ініціатива має на меті «продемонструвати світові актуальність, високу професійність та автентичність українського мистецтва, талановитість і творчий потенціал української нації».

Проєкт також націлений на сприяння розвитку мистецтва у різних регіонах України та посилення взаємодії і співпраці між музейними інституціями. Це вже третій захід «Дифузії». Два попередніх реалізували у Львові з виставками творів Миколи Кумановського та Емми Андієвської, та у Івано-Франківську з її ж творами.

Виставка триватиме упродовж двох місяців.

Як відомо, Емма Андієвська народилася 19 березня 1931 року в Донецьку. Від 1943 року перебуває за межами України. Американська громадянка, мешкає в Німеччині. Членкиня ПЕН-клубу, Спілки професійних митців Німеччини, Національної Спілки письменників України, лауреатка Міжнародної літературної премії «Тріумф» (2003 р.) та премії «Тетяни та Омеляна Антоновичів» (2018 р.).

 

У 2019 році великий обсяг творів малярка та письменниця передала до Музею Сучасного Українського мистецтва Корсаків. Також її твори зберігаються у низці провідних музеїв світу. Емма Андієвська є авторкою двадцяти дев’яти поетичних збірок, п’яти книжок короткої прози, трьох романів та понад дев’яти тисяч картин.

 

Як відомо, За результатами голосування комітету Шевченківської премії Емма Андієвська отримала Шевченківську премію з літератури 2018 року.

 

Читайте також: Емма Андієвська: Щоб робити справжнє – потрібно постійно жити цим

 

Джерела: Укрінформ, Українська літературна газета.

 

Зображення: DW, МТРК Місто