книгарні

Як працює секція книг про війну в «Сяйві книги»

12.08.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У книгарні «Сяйво книги» відбулося відкриття нової секції «Книга про російсько-українську війну». Про це Читомо повідомили працівники книгарні.

За словами Гліба Малича, директора книгарні «Сяйво книги», до секції книжок про російсько-українську війну увійшло понад 100 видань, зокрема книжки, написані авторами-військовослужбовцями, прикордонниками та працівниками органів системи МВС.

 

«Кількість книжок у секції не така, як була на Книжковому Арсеналі, тому що там були й виставкові екземпляри не для продажу, хтось із видавців був зацікавлений щодо співпраці лише у межах Книжкового Арсеналу, були й ті видання, що мали проблеми із нашими попередниками у книгарні, тому хтось відмовився від подальшої співпраці, а когось переконати вдалося», — розповіла Ася Хазова, прессекретарка книгарні.

 

За словами Малича, ідея виникла ще під час Книжкового Арсеналу, коли після першого дня працівники книгарні побачили, що військова книжка має попит. «Я сам офіцер запасу, волонтер, і розумію, що в нинішніх умовах стенди з книжками про війну повинні бути й розвиватися у нашій країні, тож ми вирішили перенести цей стенд на постійну основу в єдину муніципальну книгарню Києва», — додав він.

 

 

До Книжкового Арсеналу команда книгарні «Сяйво книги» у співпраці з експерткою у військовій літературі Ганною Скоріною готувалися понад 2 місяці. За словами Скоріної, ідея влаштувати секцію належить передовсім книгарні.

 

«Плануємо тільки розширювати цю секцію, щоб вона функціонувала на постійній основі якомога довше, як працює книгарня з 1944 року», — зазначає Гліб Малич.

 

«Велика подяка Ганні Скоріній, оскільки немає людини, яка краще розбирається у літературі про війну. Завдяки її експертності вдалося зібрати максимум книжок для цьогорічного Книжкового Арсеналу за відносно короткий термін», — додала Ася Хазова.

 

Окрім секції з книжками про російсько-українську війну, у книгарні також триває виставка картин на цю ж тематику.

 

«Усе почалося з того, що я виграла грант від PEN America. У виставці є картини художників-переселенців, зокрема з Лисичанська, Херсона тощо. Хочемо також провести аукціон, щоб ці картини не лише надихали, а й допомогали збирати кошти на потреби ЗСУ», — розповіла авторка ідеї Марія Шкурко.

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Maria Shkurko (@shai_maria)

 

Муніципальна книгарня «Сяйво книги» є найстарішою книгарнею Києва. Її відкрили в 1944 році, після звільнення Києва від німецької окупації. У книгарні проводили літературні вечори Остап Вишня, Павло Тичина й Максим Рильський. Зараз цю традицію хочуть відродити.

Нагадаємо, раніше книгарня «Сяйво книги» долучилась до збору книжок для шпиталів, а також проводила збір російськомовних книжок, кошти з перероблення яких використали на потреби ЗСУ.

Зображення: Сяйво книги