World Press Photo

Українка перемогла у міжнародному фотоконкурсі з проєктом із віршами

04.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародний фотоконкурс World Press Photo 2024 оголосив переможців регіональних конкурсів, у Європі відзнаку отримала українська фотографка Юлія Кочетова за проєкт «Війна — це особисте (War is personal)». Про це повідомили на сайті конкурсу.

Переможців обирали з-поміж 61 тисяч претендентів.

 

«На тлі десятків тисяч жертв серед цивільного населення та військових і фактичної патової ситуації, що триває вже кілька місяців, на горизонті не видно жодних ознак миру в російській війні в Україні. У той час як ЗМІ інформують свою аудиторію статистикою та картами, а міжнародна увага прикута до іншого, фотографка створила сайт, який поєднує фотожурналістику з особистим документальним стилем щоденника, щоб показати світові, як це — жити з війною як повсякденною реальністю», — ідеться в описі проєкту.

 

На сайті світлини поєднані з поезією, авдіокліпами та музикою. Проєкт створений у співпраці з ілюстратором Олександр Комяхов і диджейкою Дар’я Коломієць.

 

 

«Боляче, але вдячна. За всіх, хто дозволили мені розповісти свої історії. За всіх, хто обіймали мене в темні часи і не давали впасти. За всіх, кого я втратила. За всіх, кого я знайшла завдяки цій війні. За всіх українських бійців, які з 2014 року продовжують захищати мене і весь світ від російського вторгнення», — написала фотографка на своїй інстаграм-сторінці.

 

Переглянути вебсайт Юлії Кочетової можна за посиланням.

 

Окрім світлин Юлії Кочетової, премія відзначила фотографію руйнування Каховської дамби Йоганни-Марії Фріц.

 

Як повідомлялося, у 2023 році фотографи Анна Пилипюк і Володимир Шипотільников отримали нагороду на Гонконзькому фестивалі фотокнижок.

 

Читайте також: Мейнстрім чи статусна річ: як зробити фотокнигу успішною

 

Чільне фото: Юлія Кочетова

Зображення: World Press Photo Contest 2024