російські книжки

У Києві оштрафували підприємця за незаконно ввезені російські книжки

10.07.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Держкомтелерадіо оштрафував столичного підприємця Олексія Корякіна за незаконну реалізацію книжкової продукції, завезеної з РФ без дозвільних документів. Про це йдеться у прес-релізі, який отримало Читомо.

 

Згідно з повідомленням, книжки, які розповсюджувалися без дозвільних документів, вилучили з обігу, а на підприємця наклали адміністративно-господарський штраф у розмірі 37 тис. 230 грн.

 

Зазначається, що у разі повторного порушення, сума штрафу складе 186 тис. 150 грн.

 

Також у відомстві додали, що, станом на 9 липня, було складено 10 протоколів про накладення адміністративно-господарських штрафів, загальна сума яких складає 372 тис. 300 грн. При цьому, незаконно ввезені книжки вилучено з обігу.

 

У Держкомтелерадіо нагадали, що 1 січня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту», згідно з яким видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, може бути ввезена на митну територію України та розповсюджена на її території за умови наявності відповідного дозволу, крім видавничої продукції, що ввозиться громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше 10 примірників.

 

Видавнича продукція, ввезена в Україну після 1 січня 2017 року в Україну без відповідного дозволу, вилучається з торговельної мережі. На суб’єктів господарювання, що порушують закон, накладається адміністративно-господарський штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожен випадок такого розповсюдження, вчиненого вперше, та у розмірі 50 мінімальних заробітних плат за кожен наступний випадок такого розповсюдження.

 

Нещодавно ми повідомляли, що Держкомтелерадіо пропонує застосувати санкції до російських видавців, які поширюють видання антиукраїнського змісту.

 

Чільне зображення: news.dtkt.ua