декомунізація

У Києві демонтували пам’ятник Миколі Островському

07.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Києві на Повітрофлотському проспекті демонтували пам’ятник письменнику Миколі Островському — учаснику встановлення радянської влади в Україні. Про це повідомив активіст та співзасновник проєкту «Деколонізація.Україна» Вадим Поздняков на своїй фейсбук-сторінці.

Монумент, що розташовувався у Солом’янському районі перед фасадом Електромеханічного технікуму залізничного транспорту, знесли разом із постаментом.

 

«У Києві знову зрушив із мертвої точки процес демонтажу пам’ятників. Микола Островський нарешті пішов геть. Хоча, згідно з законом мав бути прибраний ще 7(!) років тому», — наголосив Поздняков.

 

 

Раніше на постаменті пам’ятника невідомі зробили напис «Знеси окупанта», а поверх напису дописали «Хай стоїть».

 

 

Микола Островський — один із чільних радянських письменників й зокрема автор роману «Як гартувалася сталь». Він народився на Рівненщині у селі Вілія, а після Жовтневого перевороту приєднався до більшовиків та брав участь у встановленні радянської влади. Брав активну участь в антиукраїнській пропаганді, зокрема писав твори, де упереджено ставився до української державності й дискредитував націоналістичний рух. Зокрема писав про єврейські погроми, які нібито вчинили петлюрівці.

 

Нагадаємо, раніше пам’ятник Островському демонтували у Харкові та Вознесенську на Миколаївщині.

 

Чільне фото: Olena Sakharuta