вулична акція

У Києві провели вуличну акцію з метою підтримки українського книговидання

23.06.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Письменники, видавці та громадські активісти взяли участь у вуличній акції «Підтримай українську книжку». Про це йдеться на фейсбук-сторінці ініціативи «Українська книжкова революція».

Акція відбулась сьогодні на вулиці Лаврській, поряд з Мистецьким Арсеналом. До неї долучились журналіст і голова Національного комітету Шевченківської премії Юрій Макаров, письменники Іван Малкович, Андрій Кокотюха, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, дипломат і громадський діяч Данило Лубківський та інші.

 

Вони написали на сторінках спеціально виготовленої символічної книжки перелік дій, які держава має зробити для розвитку читання, книговидання і книгорозповсюдження, зокрема:

 

  • надавати підтримку саме книжкам українською мовою;
  • компенсувати витрати на оренду книгарням;
  • компенсувати частину додрукарських витрат видавцям;
  • модернізувати бібліотеки;
  • звільнити наш ринок від руйнівного впливу держави-агресора.

 

За оцінкою організаторів акції ці кроки дозволять за 5 років збільшити число книгарень у п’ять разів, обсяг ринку – утричі, асортимент – удвічі, що в загальному має дати поштовх у розвитку української літератури, відтак і збільшити обсяг читання в Україні.

 

Організатори акції також запланували на початку нового парламентського тижня передати книжку з переліком цих дій народним депутатам.

 

«Саме народні депутати мають ухвалити законодавчі зміни, які дозволять втілити запропоновані кроки в життя.Ситуація на українському книжковому ринку критична і потребує рішучих дій з боку держави. В середньому українець купує вп’ятеро менше книжок, ніж поляк і в 11 разів менше, ніж німець. При цьому половина цих книжок – російською мовою, часто ввезена з Росії. І це – докарантинні показники. Зараз ситуація ще гірша. За рік асортимент книг упав на 23%, тиражі – на 34%. На всю країну лишилося лише близько 200 книгарень. Більшість бібліотек є складами старих книжок. Такий стан справ загрожує національній безпеці й майбутньому країни», – пояснили організатори акції.

 

Нагадаємо, форум «Українська книжкова революція» відбувся наприкінці травня. Його провели рух «Простір свободи» і ГО «Український світ».

 

Читайте також: 9 фактів про український книжковий ринок: якою бачить галузь британська експертка