Календар подій

У Києві відкриють літературну кав’ярню «Tenten»

Міжнародна корпорація «Tintinimaginatio» та бельгійське видавництво «Casterman» відкривають у Києві літературну кав’ярню «Tenten». 

Кав’ярня розташована у Сквері Інтелігентів, що на розі вулиць Олеся Гончара та Великої Житомирської.

 

Відкриття відбудеться за участі Посла Королівства Бельгія в Україні Пітера Ван де Вельде.

 

Літературна кавова франшиза є одним з найвідоміших у світі «провідників» бельгійської та франкомовної культури. Головні герої культової серії мальописів – відчайдух-журналіст та мандрівник, юний авантюрист Тентен і його незмінний супутник – песик породи фокс-тер’єр Мілу. Під час відкриття гостям представлять український переклад перших трьох альбомів серії коміксів «Пригоди Тентена».

 

Цікаві факти про Тентена:

  • автор коміксу, Жорж Ремі (Ерже) був антикомуністом, тож перший альбом серії назвав «Тентен у країні Сов’єтів». Цей альбом містить нищівну критику радянської системи, зокрема, у зрозумілій для європейського читача формі подана інформація про Голодомор.
  • перекладачем першого альбому став Іван Рябчий, культуртрегер і лауреат багатьох премій, а редактором – відомий поет Юрко Позаяк;
  • альбоми про пригоди Тентена багато разів екранізували, і найвідоміша екранізація – стрічка Стівена Спілберга «Пригоди Тентена: Таємниця єдинорога». Тентен і Мілу відомі в усьому світі, альбоми перекладені на 93 мови. Кількість надрукованих у світі альбомів перевищує 250 млн. примірників.

 

У всьому світі кафе «Тентен», окрім коміксів, відоме своєю любов’ю до чотирилапих гостей. І в Сквері Інтелігентів, де відбудеться відкриття українського «Тентена», на них чекає безкоштовне частування від брендів кормів для песиків.

 

Логотип для київського кафе «Тентен» розробляли художники корпорації «Tintinimaginatio» на основі творчості Ерже. Щодня у книгарні буде підтримуватися європейська традиція читання свіжої друкованої преси.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект