Микола Лукаш

У Києві відкрили меморіальну дошку перекладачеві Миколі Лукашу

04.02.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Києві відкрили меморіальну дошку видатному українському перекладачеві та лінгвісту Миколі Лукашу. Про це повідомляє видання агенція Укрінформ.

Дошку відкрили на будівлі за адресою: вулиця Михайла Омеляновича-Павленка, 3, де проживав Микола Лукаш з 1973 по 1988 рік. Автором дошки став скульптор Іван Мельничук.

«Ми відкриваємо меморіальну табличку, яка буде нагадувати й спонукати до прочитання тих творів, до перекладу яких був причетний Микола Лукаш. А він знав понад 20 мов і, мабуть, таких перекладачів і у світі, і в Україні лише одиниці», – зазначив заступник голови Печерської РДА Анатолій Невмержицький.

 

Микола Лукаш – вважається одним з найвидатніших та найвпливовіших українських перекладачів. Найбільш плідними роками праці Лукаша було двадцятиліття з 1953-го до 1973-го року, коли він переклав «Фауста» Йоганна Ґете, «Мадам Боварі» Гюстава Флобера, лірику Фрідріха Шиллера, «Декамерон» Джованні Бокаччо та ще ряд класичних творів світової літератури.

 

1973 року Миколу Лукаша виключили зі Спілки письменників України (СПУ), а потім і перестали публікувати, чим позбавили засобів існування. У Спілці його поновили лише на хвилі перебудови 1988-го року – майже напередодні смерті.

 

Раніше повідомлялося, що у центрі Києва встановили меморіальні таблички на честь вчителів, які сформували відомих українців.

 

Читайте також: Микола Лукаш: боротьба донкіхота з вітряками перекладу

 

Джерело: Укрінформ, День

Фото: Укрінформ

що більше читаєш – то ширші можливості