меморіальна дошка

У Києві з’явилися меморіальні таблички на честь вчителів видатних українців

28.06.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У центрі Києва встановили меморіальні таблички на честь вчителів, які сформували відомих українців. Про це йдеться у прес-релізі, який отримало Читомо.

 

Проект під назвою «Вчителі видатних» ініціювала громадська спілка «Освіторія» в рамках національної премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine.

 

Відтепер у театрах та музеях столиці можна побачити інформаційні таблички: вчителю Марії ЗаньковецькоїМаркові Кропивницькому, вчителю Лесі УкраїнкиМихайлові Драгоманову, вчителю Агатангела КримськогоПавлові Житецькому, вчителю Павла ТичиниСерафимі Морачевській, вчителю Надії Забіли-ВрубельМиколі Лисенку,  вчителю Максима РильськогоМиколі Голобородьку та вчителю Михайла ГрушевськогоВолодимирові Антоновичу.

 

«Ми знаємо імена та значення Лесі Українки чи Михайла Грушевського для України, але часто не знаємо імена тих, хто розкривав їхній талант, допомагав становленню та формуванню цінностей та цілей. За кожним успіхом стоїть учитель. Мета проекту — зробити відомими тих, хто завжди знаходиться у тіні своїх учнів», — заявила голова «Освіторії», організатор Global Teacher Prize Ukraine Зоя Литвин.

 

Зазначається, що проект «Вчителі видатних» створений, щоб привернути увагу суспільства до важливості професії вчителя. Щороку «Освіторія» проводить премію Global Teacher Prize Ukraine, яка відзначає вчителів за новаторський підхід до освіти. Цього року переможець премії, окрім поїздки в Дубай на Global Education and Skills Forum 2018, отримає приз у розмірі 250 тис. грн.

 

Номінувати вчителя свого успіху може кожен. Для цього потрібно заповнити форму на сайті Global Teacher Prize Ukraine. Заявки приймають до 15 липня.

 

Нагадаємо, восени минулого року у місті Хорол на Полтавщині відкрили меморіальну дошку письменнику Олесю Ульяненку.

 

Фото: ZeFt