* ESC - закрити вікно пошуку
Георгій Нарбут
У Київському метрополітені проводять виставку постерів про Нарбута
05.10.2021У Київському метрополітені розпочали акцію з популяризації життя і творчості відомого українського художника, ілюстратора і дизайнера Георгія Нарбута. Про це Читомо повідомили організатори акції.
В одному із поїздів синьої гілки (станція Героїв Дніпра – станція Теремки) Київського метрополітену розклеїли постери, що присвячені Георгію Нарбуту. Виставка постерів у поїзді триває з 4 жовтня до 4 листопада. 10 постерів розповідають про різні види дизайну, який створив Георгій Нарбут − дизайн грошей, гербів, державних документів і печаток, уніформи, книжок, абетки тощо. Їх зробила студія Kultura за монографією Мирослави Мудрак «Образний світ Георгія Нарбута і творення українського бренду», що вийшла у видавництві «Родовід».
«Роль Нарбута не обмежувалася викладанням графіки, а він почав з самого початку, відроджуючи органічні прикмети мистецтва як невіддільної частини візуальної історії України ще з часів Київської Русі. Він вичленував динамічну, відкриту, позитивну енергію доби козацького бароко, а тоді доповнив її прозорими античними геометричними формами, прекрасною пластикою і контуром строгим. Попри всі спроби знищити ці візуальні артефакти й національну естетику, він успішно поєднав давні українські рукописні шрифти з модерними логотипами і створив бренд, який пережив свого творця. Нарбут майстерно володів засобами графіки й міг вільно виразити своє відчуття «українськості», − пояснила Мирослава Мудрак.
Монографія Мирослави Мудрак стала частиною українсько-французького проєкту «Георгій Нарбут і творення українського бренду», який організовує видавництво «Родовід» з Центром Анни Київської (Франція) за підтримки Українського культурного фонду. У 2020 році вийшло англомовне видання монографії Мирослави Мудрак, яке цього року видали українською (переклад з англійської Ярослави Стріхи), французькою його переклала Оділь Арден.
Георгій Нарбут (1886—1920) — український художник-графік, ілюстратор, автор перших українських державних знаків (банкнот і поштових марок). Один із засновників і ректор Української Академії Мистецтв.
Читайте також: 100 років потому: як в Україні через виставки та книжки згадують Нарбута
Фотографії Анастасії Штомпель
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості