* ESC - закрити вікно пошуку
Meridian Czernowitz
У Ліхтенштейні відбувся мініфестиваль української літератури
05.12.2024Наприкінці листопада у Ліхтенштейні відбувся мініфестиваль, організований українською корпорацією і однойменним видавництвом Meridian Czernowitz. Про це Читомо повідомили організатори фестивалю.
Подія складалася з чотирьох заходів у Літературному домі Ліхтенштейну: показу двох фільмів Ірини Цілик («Земля блакитна, ніби апельсин» та «Я і Фелікс»), літературних читань і
розмови за участі Ірини Цілик та Андрія Любки. Кінострічки мали субтитри англійською та німецькою мовами. Розмови відбувалися із послідовним перекладом на німецьку (перекладачка — модераторка Євгенія Лопата). Читання відбувалися українською із синхронною трансляцією перекладів німецькою мовою на великому екрані.
На фестивалі працювала книжкова крамниця з українськими книжками. Крім того, книгарня Літературного дому зробила фокус на книжки українських авторів та авторок у перекладі німецькою. Кожну подію відвідали від 50 до 100 відвідувачів, серед яких були українці та місцеві жителі із Ліхтенштейну, Австрії та Швейцарії.
Подія відбулася за підтримки культурного фонду Ліхтенштейну в кооперації з міжнародною корпорацією Meridian Czernowitz.
Директорка корпорації Євгенія Лопата розповіла: «2 лютого 2024 року мені написав директор Літературного дому Ліхтенштейну пан Гансйорг Квадерер із повідомленням про те, що вони знають про існування нашого поетичного фестивалю Meridian Czernowitz, Літературного дому Пауля Целана в Чернівцях і нашу присутність у німецькомовній Європі завдяки публікаціям у таких виданнях, як швейцарська газета Neue Zürcher Zeitung. У 2022 році для цього видання я дала інтерв’ю про літературне життя в Україні під час війни. У листі також була пропозиція про зустріч на Лейпцизькому книжковому ярмарку для обговорення ділової співпраці. Оскільки стенд Meridian Czernowitz уже 12 років є на цьому ярмарку, я погодилася».
За її ловами, українські митці стали першими представниками України, які виступили на цій сцені. «Ми навіть пожартували, що тепер наш рахунок 1:1, адже у 2013 році в поетичному фестивалі Meridian Czernowitz брав участь поет із Ліхтенштейну, класик німецької літератури Міхаель Донгаузер», — зазначила Євгенія Лопата.
Серед відвідувачів фестивалю були директори та викладачі місцевих шкіл мистецтв, поети, президент культурного фонду й інтелектуали з Ліхтенштейну та сусідніх країн. До подій долучилися як українці, які давно живуть у регіоні, так і ті, хто нещодавно переїхав.
Завершальна розмова з директором Літературного дому Гансйоргом Квадерером відбулася у його студії, де зберігаються унікальні видання Пауля Целана, як-от Atemkristall та Todtnauberg. «Манускрипти ручної роботи були видані лімітованим накладом у 50 і 65 примірників і містять графічні роботи дружини Целана Жизель Лестранж», — розповіла директорка Meridian Czernowitz. У підсумку сторони домовилися про подальшу співпрацю, зокрема «обмін» поетами між Буковиною та Ліхтенштейном.
Як повідомлялося, XV Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz відбувся 6-8 вересня 2024 року в офлайн-форматі у Чернівцях.
Читайте також: Полеміки щодо пам’ятників і спроба повернути одеситам самих себе. Яким запам’ятається Meridian Odesa?
Чільне фото (ілюстративне): інстаграм-сторінка видавництва
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт