Календар подій

19.10

Львів

17:00 Центр Шептицького

У львівському Центрі Шептицького відбудеться фотовиставка Курта Кайндля

Австрійське бюро кооперації у Львові, Австрійський культурний форум, Центр Шептицького та видавництво «Човен» запрошують на виставку знаного австрійського фотографа Курта Кайндля. Відкриття — 19 жовтня о 17:00.

 

 

 

«Невідомі європейці» — проект про зникомі народи Європи. Разом із письменником Карлом-Маркусом Ґаусом фотограф понад двадцять років мандрував Європою, аби задокументувати життя національних меншин, зокрема, арумунів, арберешів, сефардів Сараєва, ґотшейських німців, лужичан та інших.

 

 

 

«Одна з найбільших помилок нашого часу — це твердження, що Європа вже відкрита, — каже Кайндль. — Проте на нашій ментальній карті світу розкидані білі плями — регіони, які залишаються terra incognita».

 

 

Арумуни — чи чули ви про них? Сефарди Сараєва — хто знає, що вони все ще оберігають традицію та мову тих іспанських євреїв, вигнаних інквізицією у 1492 році? І про маловідомих ґотшейських німців, які проживають на кордоні Хорватії та Словенії, або албанських арберешів, які жили на півдні Італії протягом п’ятиста років, або лужичан, слов’ян, що з часів Карла Великого осіли в Лужиці, на сході Німеччини?

 

 

У рамках проекту «Невідомі європейці» Курт Кайндль та письменник Карл-Маркус Ґаус відвідали п’ять найменших етнічних груп в Європі, які сьогодні борються за свою національну ідентичність.

 

 

 

Кайндль підходить впритул до цих невідомих європейців — із цікавістю та повагою. Чорно-білі світлини, що увійшли до виставки, показують химерні ландшафти, напівзруйновані кладовища, маленькі міста, і перш за все людей, які відкривають світу себе. Цікаво, що до Львова Курт Кайндль привезе також фотографії із поїздки до бесарабських німців, які проживають на території України.

 

 

 

Довідка:

Курт Кайндль народився 1954 року в австрійському Ґмундені, здобував освіту у Зальцбургу та паралельно вивчав фотографію. З 1975 року його фотороботи були представлені на численних виставках у Вашингтоні, Відні, Будапешті, Бухаресті, Гонконзі тощо. 1981 року Курт Кайндль став співзасновником галереї «Фотохоф», а згодом видавцем публікацій галереї «Фотохоф» у видавництві «Отто Мюллер». Працює фотографом і вільним медіа-науковцем.

 

 

 

Карл-Маркус Ґаус народився 1954 року в австрійському Зальцбургу, де живе донині й видає часопис «Література і критика». Свої книжки автор присвятив історії та сьогоденню малих європейських народів і національних меншин. Тексти Карла-Маркуса Ґауса відзначено численними преміями, серед яких — Премія імені Шарле Війона, Премія Вілениці, Премія в царині культури імені Ґеорґа Дегіо та Премія імені Йоганна Генріха Мерка.

 

 

 

Одна із книжок Карла-Маркуса Ґауса, зокрема, про поселення ромів у Словаччині, вийшла у видавництві «Човен» минулого року. Також українською перекладені книжки «Зникомі європейці» (Темпора, 2016) та «Європейська абетка» (Книги ХХІ, 2017).

 

 

 

Подія на Фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект