декомунізація

У Львові обирають нові назви для 14 «російських» вулиць

09.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Львові триває голосування за пропозиції для перейменування 14 вулиць, чиї назви пов’язані з росією та СРСР. Про це повідомила Львівська міська рада.

 

На першому етапі нові назви обиратимуть для теперішніх вулміська радаиць Карла Брюллова, Олександра Герцена, Михайла Глінки, Дагестанська,  Василя Жуковського, Петра Козланюка, Володимира Короленка, Миколи Некрасова, Івана Сєченова, Льва Толстого, Антона Чехова, Чуваська, Миколи Скрипника, Миколи Кибальчича.

 

Пропозиція, що отримає найбільше голосів, отримає один бал, що враховуватиметься робочою групою при ухваленні рішення про присвоєння нової назви вулиці. Остаточне рішення щодо перейменування назв вулиць мають затвердити на сесії міськради.

 

Голосування триває на сайті міської ради за посиланням. Воно закінчиться до 15 червня.

 

Загалом у Львівській територіальній громаді дерусифікують 53 вулиці, названих на честь російських діячів чи мають назви, що асоціюються з Російською імперією та Росією, чи радянською пропагандою. Спеціальна робоча група розглянула кожну пропозицію, надіслану мешканцями Львова, громадськими організаціями, релігійними, науковими та мистецькими інституціями, на підставі яких і сформувала список топонімів для перейменування.

 

Нагадаємо, раніше у Львові планували перейменувати 32 вулиці. У Києві продовжили термін голосування за перейменування вулиць із російськими та білоруськими назвами до 19 червня.

 

Читайте також: Війна, що змінила мову: росія з малої літери, легітимізація матюків