ілюстрації

У Литві створили ілюстраторську платформу на підтримку України

16.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Литві створили безкоштовну платформу для розміщення ілюстрацій на підтримку України Creatives for Ukraine. Про це ідеться на сайті платформи.

 

Платформа дозволяє всім охочим публікувати свої ілюстрації на тему підтримки України. Викладені на платформу ілюстрації можуть вільно використовувати ЗМІ та інтернет-користувачі. 

 

Творці Creatives for Ukraine закликають вказувати ім’я автора та не використовувати малюнки з комерційною метою. 

 

Платформу створили протягом доби, ще на початку повномасштабної війни.Участь у розробці платформи взяли диджитал піар-агенція Blue Oceans PR, цифрова студія VSBL та дизайнерське агентство Folk.

 

«Ми хочемо, щоб увесь світ побачив і поділився мистецтвом та зображеннями, які передають розчарування, біль, безпорадність і гнів, які креативні люди так адекватно вловлюють. Інтерес був приголомшливим, оскільки з моменту запуску платформи щодня надсилали понад 100 робіт», — повідомила Крістіна Скінделите-Гальдковіене із Blue Oceans PR.

 

Мета Creatives for Ukraine — зібрати ілюстрації на підтримку України, щоб вони не загубилися у великій кількості інформації щодо російсько-української війни. Також творці платформи заохочують ЗМІ, некомерційні та інші організації користуватися зображеннями з платформи для ілюстрації війни.

 

Одними з перших, хто приєднався до платформи, є литовські митці Кароліс Страутнєкас та Егле Плітнікайте, роботи яких прикрашали сторінки кількох міжнародних видань, таких як The New York Times, The New Yorker, Vice, The Independent тощо. Свої ілюстрації публікують митці з Польщі, Латвії, Нідерландів та інших країн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alicja Wieczorek

Albina Kolesnichenko

Margriet Osinga

 

Burckan Burcustu

Karolis Strautniekas

Сайт також заохочує відвідувачів робити пожертви для Blue/Yellow, гуманітарної благодійної організації, заснованої в Литві для підтримки України.

 

Нагадаємо, польські дизайнерки Йоазія Фідлер-Вєрушевська, Аліна Рибацька-Грущинська та Ага Котовська створили ініціативу «33 літери для України» для підтримки українців та заохочення вивчення української у Польщі

 

Читайте також: Illustrations from fallout shelters. How Ukrainian artists react on war

 

Чільна ілюстрація: Giedre Kava