алфавіт

Дизайнери всього світу інтерпретують літери української абетки для допомоги українцям

31.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Польські дизайнерки Йоазія Фідлер-Вєрушевська, Аліна Рибацька-Грущинська та Ага Котовська створили ініціативу «33 літери для України» для підтримки українців. Про це ідеться в інстаграм-акаунті проєкту.

 

Ідея нагадує проєкт 36 Days of Type («36 днів шрифту»), який заохочує дизайнерів та ілюстраторів створювати власні інтерпретації букв латинської абетки. У «33 літери для України» художники, відповідно, створюють переосмислення українського алфавіту. До участі в проєкті заохочують митців з усього світу, але особливо з України та Польщі.

 

«Ми сподіваємося й надалі ділитися цінностями поваги, співпереживання та цікавості до української культури й поєднувати це з нашим дизайнерським досвідом, щоб популяризувати українську мову в Польщі та за її межами», — повідомили організаторки проєкту.

 

Роботи можна публікувати з 7 березня по 8 квітня 2022 року.

 

Ось деякі з ілюстрацій: 

 

Hermes Mazali

 

Znajomy Grafik

 

Oleksiy Chekal

 

Zuza Rogatty

 

 Weronika Woltanska

 

Anastasia Stupak

 

Robakowski for Kommunikat

 

Olka Banas

 

Аліна Рибацька-Грущинська повідомила, що 2 головні мети мистецького задуму — популяризація української мови та збір коштів для благодійних організацій, що допомагають Україні. Задля цього оригінальні твори мистецтва та роботи з буквами після завершення проєкту планують продати, а  потім зробити виставку з ілюстраціями переосмислень абетки.

 

«У цьому проєкті беруть участь дивовижні дизайнери, і було б чудово, щоб їхні роботи сяяли й за межами Instagram», — зазначила Аліна Рибацька-Грущинська.

 

Вона додала, що ініціатива також зменшує бар’єр для вивчення нових мов та їхньої абетки, а така потреба виникла в громадян Польщі та України через велику кількість біженців від російсько-української війни.

 

Також організаторки проєкту повідомили про план підтримувати польських дизайнерів, які хочуть ознайомитися з українським алфавітом, надавши їм доступ до «майстер-класів з українськими шрифтовими дизайнерами та каліграфами».

 

Переглянути всі роботи можна за посиланням.

 

Нагадаємо, відкрита можливість проілюструвати війну в Україні для Мінцифри. Також для безкоштовного використання доступний шрифт Mariupol.

 

Читайте також: How Ukrainian and foreign illustrators support Ukrainian people on Instagram

 

Джерело: видання It Nice That

 

Чільна ілюстрація: 33 Letters for Ukraine