Дизайн

Для безкоштовного використання доступний шрифт Mariupol

30.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Спеціально для брендингу міста Маріуполь дизайнер Андрій Шевченко у 2016 році розробив шрифт Mariupol. Про це повідомляють на офіційній сторінці міста. 

«Це геометричний гротеск, натхненний з одного боку швейцарською та німецькою плакатною графікою, з іншого — сучасними технологічними гарнітурами San Francisco, Graphik, Walsheim. Шрифт добре підходить для широкого спектру завдань — дизайн логотипів, плакатів, сайтів, міської навігації, картографії, буклетів, книг, презентацій тощо», — зазначають на сторінці. 

 

Шрифт доступний у трьох базових накресленнях: нормальному (Regular), напівжирному (Medium) та жирному (Bold). Підтримуються українська, англійська, грецька мови.

Приклад використання шрифту

 

Шрифт був розроблений у межах програми формування бренду міста Маріуполь. Тоді ж були розроблені логотип, слогани, брендбук. 

 

«Про Маріуполь за останні роки дізналися в усьому світі. Він з’являвся на шпальтах американських газет, на екрані Берлінського кінофестивалю і у репортажах польських журналістів. Усі вони говорили про війну. Вона дала місту чимало історій: надихаючих і сумних, простих  і заплутаних, про відкриття і розчарування. Усі об’єднані головним – людьми. Саме для них і з ними ми починаємо іще одну розповідь – про місто, яке спільними зусиллями перетворюють на краще його мешканці», — пишуть про історію створення бренду. 

Як відомо, українська дизайнерка створила піктограми до шрифту з альтернативного брендингу Києва. 

 

Нагадаємо, що у 2021 році у Маріуполь пройшов фестиваль Mariupol Open Book у межах програми «Велика культурна столиця України 2021». 

 

Читайте також: Маріуполь, місто зі сталевим серцем: побудова паперових мостів