У мережі з’явилася інтерактивна мапа локацій з античної літератури

07.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У мережі з’явився проєкт ToposText – відкрита інтерактивна мапа локацій з античної літератури. Про це повідомляє Your art.

 

Проєкт розробив грецький фонд Aikaterini Laskaridis Foundation. Окрім мапи на сайті ToposText можна знайти архів античних текстів про 6000+ грецьких міст, колоній, святилищ, археологічних розкопок, музеїв та інших визначних пам’яток.

 

Як зазначається, інтерактивна карта дозволяє знайти всі геолокації, які згадувалися в античній літературі, а також ознайомитися з більш детальною інформацією про них. Наприклад, дізнатися давньогрецьку назву міста, а також кількість згадок про нього в стародавніх текстах.

 

На карті також позначені деякі місця, розташовані на території сучасної України. Зокрема, на місці Білгород-Дністровського в Одеській області колись було місто Тіра. Воно було назване на честь річки Тирас (антична назва річки Дністер). Це місто згадується давніми греками близько 30 разів.

Як повідомлялося, у мережі з’явилася інтерактивна карта, яка дозволяє відстежити, в яких країнах перекладалася фінська література в різні роки.

 

Читайте також: Ростислав Семків: Відстань між Вакарчуком і Гектором невелика

 

Нагадаємо, навчальна платформа Course Hero створила літературну інфографіку, яка містить інформацію про близько 600 текстів світових класиків та сучасних іноземних авторів.