Григорій Сковорода

У мережі з’явився фільм про занедбану садибу, у якій працював Григорій Сковорода

19.10.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У інтернет виклали фільм про руйнування садиби, в якій працював Григорій Сковорода. Стрічку оприлюднили на ютуб-каналі фолкгрупи «Грайна».

Фільмом-фантазією «Григорій Сковорода у Бабаях. Мрії…» хочуть привернути увагу до руйнування садиби Щербініних, що у селі Бабаї Харківського району Харківської області. Будівля, що має статус пам’ятки історії місцевого значення, вже багато років у напівзруйнованому стані.

 

Більшість зйомок стрічки провели у самій будівлі. Крім акторів, у ньому зняли спів фольклорного гурту «Фарби» Харківської державної академії культури і виступ настоятеля Іоано-Богословського Храму (Харків) Віктора Маринчака під час Другого Сковорода Фесту у Бабаях. Тривалість фільму − 9 хвилин.

 

У садибі Щербініних Григорій Сковорода працював вчителем і написав збірку «Байки Харківські».

 

Нагадаємо, у травні Міністерство культури та інформаційної політики оприлюднило список об’єктів культурної спадщини, які пройшли відбір у межах державної програми «Велика реставрація», серед них ті, що пов’язані з літературою. Так, почали підготовку до реставрації музею у Шевченківському національному заповіднику, що у Каневі.