Володимир Вакуленко

У мережі запустили гештег із закликом врятувати викраденого Володимира Вакуленка

21.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Доля письменника Володимира Вакуленка, якого викрали і ймовірно взяли в полон російські окупанти на Харківщині, досі не відома.

«Володимира Вакуленка, ізюмського волонтера та літератора, мого колишнього чоловіка і батька нашого сина, приблизно тиждень тому забрали за доносом або російські вояки, або представники окупаційної маня-влади. Його подальша доля, як і доля Віталика, невідома», — написала колишня дружина Вакуленка Ірина Новіцька у фейсбуці в квітні.

 

Друзі й небайдужі користувачі соцмереж поширюють дописи з гештегом #SaveVakulenko та просять розповсюдити інформацію про нього.

 

Зокрема письменниця Оксана Забужко написала: «Та якби ви, гуси скубані, ПОЛОВИНУ того шуму, що зняли в інформпросторі довкруг на-фіг-кому-впалого Шишкіна, зчинили довкруг зникнення УКРАЇНСЬКОГО письменника Володимира Вакуленка з окупованої РОСІЯНАМИ Ізюмщини (він не евакуювався, бо доглядав аутичного сина, гугліть!) (…) Але про Вакуленка, на відміну від Шишкіна, в нашому інформпросторі була тільки вістка, ще квітнева, від колишньої дружини: що його з сином орки забрали вдруге, він у полоні…».

 

Разом із письменником у квітні зник його неповнолітній син Віталій. Згодом стало відомо, що він перебуває із рідними.

 

Володимир Вакуленко — громадський діяч, учасник Революції Гідності, автор 13 книжок, зокрема дитячих,   з 2003 по 2006 входив до ізюмського літоб’єднання «Крем’янець», а у 2005-му був членом костянтинівського літоб’єднання «Прометей». Відомий як Володимир Вакуленко-К. Лавреат міжнародної літературної премії імені Олеся Ульяненка, лавреат Всеукраїнського конкурсу імені Леся Мартовича, лавреат міжнародного конкурсу «Коронація слова», нагороджений відзнакою «Срібний тризуб» до 20-ліття Незалежності України за літературні досягнення.

 

Готував до друку і видав альманах «Ізюмська гора» (2007). Був головним редактором журналу перекладів «DzeRkaLo». Його твори перекладали кримськотатарською, білоруською, німецькою, англійською, есперанто.

 

Свій стиль характеризує як «контрлітература», називаючи так експериментальний стиль на ґрунті постмодернізму, модернізму та неокласицизму, з елементами логічного абсурдизму. 

 

Нагадаємо, Володимира Вакуленка викрали 7 березня у селі Капитолівка поблизу Ізюма. Тоді ж у місті склали списки активістів, військових, волонтерів з проукраїнською позицією, згідно з якими окупанти «перевіряли» людей.