збір коштів

У мережі збирають кошти на збірку про київський мікрорайон Чоколівка

25.06.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Центр урбаністичних студій оголосив збір коштів на збірку текстів про Чоколівку. Кампанію зі збору коштів проводять на сайті «Велика ідея».

Організатори планують зібрати до 16 серпня 56 тисяч гривень. Якщо зберуть цю суму, то Міжнародний фонд «Відродження» подвоїть її. Зібрані кошти підуть на друк 300 примірників збірки, а також на культурні та освітні заходи для промоції видання. Збірку не продаватимуть, − частину примірників передадуть до національних, державних, обласних бібліотек і бібліотек Чоколівки, частину отримають доброчинці проєкту.

 

З травня по липень 2020 року Чоколівку досліджували експертки Центру урбаністичних студій та учасники дослідницької практики «(Не)комфортна (не)околиця: Чоколівка». Дослідження провели за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля, Бюро Київ-Україна, науково-мистецької платформи «Острів» і факультету урбаністики та просторового планування КНУБА.

 

«Ми дискутували, проводили «польові» і «кабінетні» дослідження, щоби зрозуміти її – Чоколівку. Це дослідження є прикладом того, як методи різних наук допомагають дослідити місто чи його частину. Історичний, соціологічний та урбан-аналіз допоміг нам з’ясувати, як вона формувалася і які параметри має зараз; про що пам’ятає, а про що забула; яка її ідентичність і які цінності; де і що їй болить. Зрештою, як їй розвиватися далі з тим багажем минулого і проблем, який вона має», − пояснюють дослідники.

Цільова авдиторія майбутнього видання: студенти, урбаністи, історики, соціологи. За словами організаторів кампанії, майбутня книжка також зацікавить мешканців Чоколівки, «адже це спосіб перевідкрити район для себе й зрозуміти себе в ньому».

 

Чоколівка – мікрорайон у Солом’янському районі Києва. На початку ХХ століття вона постала як робітниче селище, а вже в 1960-ті роки стала прогресивною частиною міста з типовою міською житловою забудовою.

 

Як відомо, у квітні на платформі Kickstarter збирали кошти для перекладу англійською роману «Мондеґрін» Володимира Рафєєнка. Нещодавно у мережі збирали кошти на книжку Олега Лишеги