бібліотеки

У Мілані відкрили українську бібліотеку

31.01.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Мілані за підтримки та ініціативи культурної асоціації «Ucraina Più — Milano APS» (Україна Плюс — Мілан) заснували українську бібліотеку. Про це повідомили в асоціації.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо одна із засновниць асоціації «Ucraina Più — Milano APS» Людмила Костів, відповідальна за бібліотеку, розповіла, що кількість українців в північному регіоні Італії Ломбардія налічує понад 50 тисяч легально зареєстрованих резидентів. Саме завдяки осередку, де облаштована «Biblioteca Ukraina Più – Milano», реалізуються ключові пріоритетні напрямки в роботі асоціації: популяризація української культури серед італійців, діяльність у просвітницькому напрямку та пропагування фінансової грамотності. 

 

Створення бібліотеки розпочалося у 2020 році. «Активний збір книжок припав саме на час пандемії, тим паче в нас ще не було приміщення, тому ми їх зберігали вдома, а тим часом ішла кропітка робота в оформленні та реєстрації», — повідомили в асоціації. 

 

Наразі бібліотека володіє 400 примірниками, цей список планують розширювати. Нині в бібліотеці є велика кількість дитячих книжок із кольоровими ілюстраціями, книжки про історію України, видання про останні революційні події на Майдані, багато мотиваційної літератури для саморозвитку.

 

Значна частина видань у книгозбірні мають підписи авторів чи видавців. «У 2019 році на презентації книжок ми познайомилися в Мілані із молодою письменницею і, за сумісництвом, бібліотекаркою Юлією Матту, яка взяла на себе левову усієї роботи у формуванні бібліотеки. 

 

Уже повернувшись в Україну, Юлія поділилася ідеєю створення української бібліотеки в Мілані у своєму творчому колі. Завдяки цьому письменники, поети та видавництва активно долучились до збору книжок зі своїми автографами та побажаннями для читачів. Також Юлія провела понад 40 етерів на ютуб-каналі з видавцями та письменниками, які подарували книжки нашій бібліотеці», — розповіла про історію появи підписаних книжок у бібліотеці Людмила Костів. Вона також зазначила, що Biblioteca Ukraina Più — Milano вітає книжки, подаровані бібліотеці читачами.

«Початкова ідея полягала саме в створенні бібліотеки для українців, які живуть в Італії, проте з часом ми зрозуміли, що зацікавленість у бібліотеці збільшиться, якщо матимемо книжки також і іншими мовами, зважаючи на той факт, що бібліотека знаходиться у приміщенні де надаються усі необхідні послуги для мігрантів. Це дасть більшу видимість, зокрема, і українській мові та літературі.

 

Своєю чергою, для нас було дуже приємним і корисним знайомство з істориком Массімо Вассалло, який вивчає і досліджує історію України із древніх часів до сучасності та написав про це книжку з однойменною назвою. 

 

А також до послуг бібліотеки звертається низка інших італійських письменників та пересічні італійці, які шукають знайомства із нашим осередком української бібліотеки в Мілані», — зазначила Людмила Костів.

Відомо, що бібліотека працює в будні 15 до 19 год, а в суботу та неділю з 12 до 18 год, за адресою Brusuglio 73. Для запису необхідно оплатити членський внесок Arci 15€, який дозволить також брати участь в заходах від асоціації «Ucraina Più — Milano APS». Завдаток за книжку складає 5€ без автографа автора, 10€ — з автографом автора чи видавництва. Книжку дозволяють читати протягом 1 місяця.

 

Повідомляється, що в приміщенні бібліотеки також надають послуги для іноземців: консультація і оформлення тих чи інших документів .

 

Також українська бібліотека на території Італії є у Флоренції, з якою, як повідомляють у «Ucraina Più – Milano APS», відбувається обмін досвідом.

 

Ucraina Più — Milano APS — культурна асоціація в Мілані. Її президенткою є Ірина Луць. 

 

Нагадаємо, минулого року в одній з бібліотек Брюсселя також заснували публічну колекцію українських книжок, а у 2020-му в Кракові запрацювала українська книгарня-кав’ярня.