Довженко-Центр

У Мінкульті заявили, що ліквідація Довженко-центру є для них несподіванкою

17.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Державне агентство України з питань кіно, яке напередодні ухвалило рішення про фактично ліквідацію Довженко-Центру, не підпорядковується Міністерству освіту і науки України. Про це нагадали у телеграм-каналі Мінкульту.

«Міністерство виступає проти нехтування та ліквідації кіноспадщини, тому заява про реорганізацію Довженко-Центру є несподіванкою і для нас», — повідомили у МКІП.

 

У міністерстві наголосили, що згідно з ухваленою у 2021 році постановою Кабінету міністрів України № 1183, діяльність Держкіно спрямовує і координує Кабінет міністрів України.

 

«Ми бачимо, що у рішенні Держкіно України про ліквідацію Довженко-Центру не йдеться. Планують реорганізацію шляхом створення двох нових державних підприємств, одному з яких передадуть фільмофонд», — зазначили в Мінкульті.

 

У відповідь на таку ж заяву Мінкульту у твіттері Довженко-Центр наголосив: «Саме «завдяки» МКІП наша директорка вже понад рік в.о., а ми зараз «реорганізовуємось».

 

 


Як повідомлялося, Державне агентство України з питань кіно передасть всі фільми з колекції та майно Довженко-Центру Державній установі «Науковий центр кінематографії України» у межах реорганізації центру. Підписати петицію проти цього можна за посиланням.

 

Чільне зображення: МКІП