Календар подій

10.01

14:00 Історико-культурний заповідник «Нагуєвичі»

У Нагуєвичах презентують історії святкування Різдва в родині Франка

У державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі», що на Дрогобиччині, 10 січня відбудеться наукова презентація «Три Різдвяні історії Івана Франка і одна невідома вакація київського колядника в Нагуєвичах 1888-1900».

 

«Мало хто задумувався над тим, як насправді Іван Франко із Ольгою Хоружинською та своїми дітьми проводили Різдвяні свята в Нагуєвичах, як часто і в яких життєвих різдвяних пригодах їм, на щастя, випадало святкувати. Врешті мало кому відомо про те, хто був колядниками в садибі Франка, і навіть більше того – до кого ходив колядувати наш національний геній на теренах Дрогобиччини», – пояснив задум директор музею Богдан Лазорак.

 

За його словами, презентуватимуть архівні і маловідомі матеріали про три цікаві різдвяні історії в житті Івана Франка, а також невідомий приїзд відомого колеги з Києва на Різдвяні свята у Нагуєвичі.

 

По завершенню заходу в програмі передбачені улюблені колядки письменника і частування кавою з пляцками за рецептами родини Франків.

 

У заповіднику також запропонують оглянути нову виставку «Різдвяні історії зі старої скрині», сформовану з фондових матеріалів музею.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект