У Нідерландах роман Куркова обігнав за популярністю книжку Кінга

22.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Нідерландах роман українського письменника Андрія Куркова «Сірі бджоли» вийшов на перше місце в десятці продажів, обігнавши роман Fairy Tale («Казка») американського письменника Стівена Кінга. Про це Курков повідомив на своїй сторінці у Facebook. 

Книжки нідерландською переклав Арі ван дер Енте. А опублікували її у видавництві Prometheus Amsterdam. 

 

 

Андрій Курков — український письменник, журналіст, кіносценарист. Автор 13 романів та 5 видань для дітей, автор сценаріїв понад 20 художніх та документальних фільмів. Книги Куркова потрапили до топ-10 бестселерів Європи. Найпопулярніший роман — «Пікнік на льоду» — продано в Україні тиражем 150 тисяч примірників. Книжки Куркова перекладено 36 мовами.

 

«Сірі бджоли» видано у 2018 році. У ньому розповідається про двох жителів, що залишилися в селі, яке з початком бойових дій на сході України опинилося у “сірій зоні”, на лінії дотику. Герої книги — однокласники. Маючи протилежні погляди на життя і події, що відбуваються, вони змушені співіснувати в обставинах, що склалися. Твір ілюструє життя пересічних людей в умовах війни.

 

Нагадаємо, що письменник та Президент Українського ПЕН Андрій Курков отримав міжнародну літературну премію Халдора Лакснеса у Ісландії.

 

Як відомо, роман Андрія Куркова «Сірі бджоли» екранізують

 

Фото: The Ukrainians