Андрій Курков

Андрій Курков отримав ісландську премію Халдора Лакснеса

12.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Письменник та Президент Українського ПЕН Андрій Курков отримав міжнародну літературну премію Халдора Лакснеса у Ісландії. Про це повідомляє PEN Ukraine у Facebook.

«Премія Халдора Лакснеса це найпрестижніша міжнародна премія Ісландії, якою були перед тим нагороджені Ієн Макюен і Еліф Шафак. Звичайно, дуже приємно бути в такій компанії. Премію вручає прем’єр-міністр країни і мені особливо було приємно, що Катрін Якобсдоттір, прем’єр-міністр Ісландії, читала мої книжки і цитувала з них», розповідає письменник для Читомо про премію. 

 

На честь лавреата президент Ісландії зробив вечерю, на яку також були запрошені ісландські письменники. Андрія Куркова запросили разом з дружиною, про що теж зауважує письменник: «Здається, організатори були щиро засмучені, що ми відмовились від справжніх «ісландських вакацій» з відвідуванням вулканів та інших красот і що ми могли залишитись на острові тільки 2 дні. Але тепер у нас є «відкрите» запрошення і ми можемо в будь-який час повернутись до Ісландії і побачити все, чого ще не бачили. Окремо запам’яталось кавування з донькою і рідними Халдора Лакснеса в домі-музеї письменника». 

 

Як лавреат премії Халдора Лакснеса Президент Українського ПЕН тепер на півтора року буде членом журі цієї премії.

 

«Халдора Лакснеса не дуже любили в Ісландії, поки він був живий. Його думки і політичні коментарі викликали часто різку критику. Але тепер він визнаний засновник сучасної ісландської літератури», розповідає Андрій Курков для Читомо. 

 

Крім того, Андрій Курков зауважує, що «цікаво, що організатори навіть не помітили, що Халдор Лакснес і я народились в один день — 23 квітня». 

 

Премія Халдора Лакснеса присуджується міжнародно визнаним авторам за внесок у відновлення письменництва. Премія вручатиметься уже втретє. Попередні лавреати — письменник Ієн Мак’юен та письменниця Еліф Шафак.

 

Нагадаємо, що роман Андрія Куркова «Сірі бджоли» екранізують

 

Читайте також: Курков: Поки війна, дискусій між українськими та російськими письменниками не буде

 

Фото: Валентин Кузан