Андрій Курков

Курков: Поки війна, дискусій між українськими та російськими письменниками не буде

09.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Президент українського PEN-клубу Андрій Курков відповів на лист PEN Німеччини, в якому ішлося про те, що ігнорування усієї російської культури — «перемога божевілля». Відповідь опублікували на офіційному сайті українського PEN.

 

У зверненні Курков запропонував скласти «білий список» з російськими письменниками та культурними діячами, які виступили проти російської війни в Україні: «Підтримаймо тих, хто підтримує нас»

 

Також він зазначив, що «чорний список» — не найкраща практика.

 

Курков повідомив, що попри пропозиції міжнародних організацій проводити онлайн-дискусії про проблеми України та війну з представниками російської культури, дискусій між українськими та російськими письменниками не буде, допоки війна в Україні триває.

 

«Я не знайшов жодної інформації про дискусії про примирення радянських і німецьких письменників під час Другої світової війни. Таких не було», — зазначив президент українського PEN-клубу.

 

Він наголосив, що Україні ніхто не спалює книжки Толстого, Пушкіна і Достоєвського, більш того, в Україні книжки не спалюють взагалі. Курков повідомив, що натомість російська армія спалює та бомбардує українські музеї, церкви, меморіальні місця, зокрема Бабин Яр та Харківський дім слова, будинок-пам’ятник українським письменникам 1920-1930-х років, які були розстріляні НКВС.

 

«Якщо ви хочете почитати та дізнатися більше про «таємничу російську душу» — продовжуйте! На вашому місці я б зараз читав книжки про Україну. Про Росію всі знають дуже багато й так. Настав час дізнатися про історію та культуру України, про життя та думки українських громадян різних національностей, про їхні мрії, здійснення яких залежить і від вас, громадян Європейського Союзу та демократичного світу», — наголосив Андрій Курков.

 

Як відомо, раніше німецький PEN-клуб висловив побоювання про «перемогу божевілля», якщо світ бойкотуватиме росіян. У заяві також ішлося про те, що ворог [України та інших демократичних країн] — Путін, а не Пушкін, Толстой чи Ахматова. Крім того, німецький PEN-клуб наголосив, що підтримує «всіх людей у всіх країнах, які хочуть жити в мирі, свободі та гідності».

 

Читайте також: Культурна катастрофа: які пам’ятки знищили російські окупанти