заборона

Закон про заборону російських книжок досі не працює. Які постанови й накази потрібно ухвалити?

23.05.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Для реалізації закону № 2309-IX про заборону російських і білоруських книжок потрібно ухвалити низку постанов і наказів на рівні Кабінету міністрів України. Про це на запит Читомо повідомило Держкомтелерадіо.

За інформацією установи, щоб реалізувати закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України», потрібно ухвалити ще такі проєкти постанов:

 

  • «Деякі питання видачі (відмови у видачі, припинення дії) дозволу на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, випущеної у світ державною мовою держави-агресора»;
  • «Про затвердження Порядку вилучення з обігу видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або випущена у світ, та/або ввезена з території держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України, та/або внесена до Реєстру видавничої продукції антиукраїнського змісту, а також видавничої продукції, що випущена у світ державною мовою держави-агресора, яка розповсюджується без відповідного дозволу, та накладення адміністративно-господарських штрафів».

 

Після погодження цих проєктів постанов всіма зацікавленими органами, проведення процедур, передбачених законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», та отримання висновків Міністерства юстиції України за результатами правової експертизи, їх надішлють МКІП для внесення на розгляд Кабміну.

 

А також необхідно затвердити проєкти наказів, які доопрацьовуються з урахуванням зауважень МКІП та Мінцифри:

 

  • «Про затвердження Положення про Реєстр видавничої продукції, випущеної у світ державною мовою держави-агресора, що дозволена до ввезення та розповсюдження на території України»;
  • «Про затвердження Положення про Реєстр видавничої продукції антиукраїнського змісту».

 

Крім того, для реалізації закону про заборону російських книжок Держкомтелерадіо вже видало такі накази:

 

  • від 04.09.2023 № 51 «Про затвердження Критеріїв оцінювання видавничої продукції, що дозволена до ввезення та розповсюдження на території України», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 вересня 2023 року за № 1660/40716;
  • від 05.09.2023 № 52 «Про затвердження Положення про експертну раду Державного комітету телебачення і радіомовлення України», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 вересня 2023 року за № 1621/40677;
  • від 20.11.2023 № 70 «Про затвердження Рекомендацій з підготовки рецензії щодо оцінки та характеристики змісту видання, випущеного у світ державною мовою держави-агресора».

 

Як повідомлялося, 22 червня 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав закон № 2309-IX. У Держкомтелерадіо повідомили, що в Україні сформують Реєстр видавничої продукції антиукраїнського змісту, за розповсюдження книжок із якого будуть штрафувати.

 

Нагадаємо, Олександр Красовицький у квітні під час круглого столу з протидії поширенню контрафактних друкованих книжок заявив, що Україні так і не запрацювали підзаконні акти, що забороняють книжки з рф.

 

Чільне фото: Львівська ОВА