Держкомтелерадіо

У Держкомтелерадіо пояснили, як вестимуть реєстр книжок антиукраїнського змісту

21.08.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні сформують Реєстр видавничої продукції антиукраїнського змісту, за розповсюдження книжок із якого будуть штрафувати. Про це повідомили у Держкомтелерадіо у відповідь на інформаційний запит Читомо.

Цей реєстр замінить Перелік антиукраїнських книжкових видань, що існував раніше.

 

Реєстр видавничої продукції антиукраїнського змісту — це список книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

 

Відповідно до закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України», який набув чинності з 25 червня 2023 року, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади зобов’язані привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом за 3 місяці з дня його опублікування.

 

Держкомтелерадіо розробило проєкт наказу «Про затвердження Положення про Реєстр видавничої продукції антиукраїнського змісту», який погодять з Мінкультури, а також подадуть на державну реєстрацію Міністерству юстиції. Після набуття чинності наказу та створення Реєстру Держкомтелерадіо припинить ведення Переліку, а внесені до нього видання будуть перенесені до Реєстру видавничої продукції антиукраїнського змісту.

 

Реєстр формуватиметься за пропозиціями СБУ та інших держорганів, юридичних і фізичних осіб та з ініціативи Держкомтелерадіо за результатами моніторингу видавничої сфери росії, білорусі й тимчасово окупованої території України.

 

Перелік має рекомендаційний характер. Його призначення — орієнтувати видавців і книгарів, правоохоронні органи, юридичних та фізичних осіб на те, що розповсюдження внесених до переліку видань можуть містити ознаки злочинів, передбачених статтями 109, 110, 161, 300, 436, 436-1 та 436-2 Кримінального кодексу України.

 

Внесення до Реєстру має конкретні правові наслідки: такі книжки вилучатимуть з обігу уповноважені посадові особи Держкомтелерадіо, а розповсюдження внесених до Реєстру видань вартуватиме штрафу в розмірі двох мінімальних зарплат за кожен випадок розповсюдження, вчиненого вперше, та у розмірі десяти мінімальних зарплат за кожен наступний випадок.

 

Наразі моніторинг антиукраїнських видань здійснюють 3 працівники Держкомтелерадіо. Перекладати Реєстр видавничої продукції антиукраїнського змісту іншими мовами не планують.

 

Нагадаємо, на Держкомтелерадіо поклали ведення Реєстру видавничої продукції антиукраїнського змісту після набуття чинності закону, який забороняє імпорт книжок із росії та білорусі та видання творів російських авторів.

 

Як відомо, у червні Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України».

 

Читайте також: Скасування напоказ, або як російську книгу в Україні майже заборонили

 

Чільне фото: 20minut.ua