бойкот рф

Німецький PEN: Якщо захоплюватися ворожістю до росіян, то божевілля перемогло, а розум і людяність — ні

07.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Німецький PEN-клуб заявив про солідарність з Україною, однак висловив побоювання про «перемогу божевілля», якщо світ бойкотуватиме росіян. Про це ідеться у заяві, опублікованій на сайті німецького ПЕН-клубу.

 

Німецький PEN-клуб повідомив, що вважає жертвами Путіна всіх, хто гине в цій «злочинній загарбницькій війні: і українських мирних жителів, і українських воїнів, які захищають свободу своєї країни від тоталітаризму та свавілля», але так само і російських солдатів, «часто обманутих й завжди погано екіпірованих, які гинуть, борючись за фантазії про владу і параною Путіна».

 

У заяві зазначили, що німецький ПЕН-клуб вітає заходи з послаблення військової економіки Росії та міжнародної ізоляції режиму Путіна. 

 

Втім, німецький PEN побоюється, що через відключення від системи SWIFT не всіх банків (а тільки тих, що не беруть участі в постачанні газу з Росії до Німеччини), може виникнути враження, що Європа солідарна тільки доки, доти це не коштує їй надто дорого.

 

«З огляду на такі непослідовні заходи — або вкрай повільну реакцію уряду Німеччини на термінові заклики України про допомогу не лише словами, — вимоги бойкотувати книжки російських авторів або більше не ставити їхні п’єси ще більше виглядають як символічні замінники. Повний бойкот також ударить по мужніх колегах у Росії, які виступають проти безсовісної тиранії Путіна та цієї війни», — зазначили в заяві.

 

У німецькому PEN заявили, що захоплення ворожістю до росіян веде до перемоги божевілля та програшу розуму й людяності та процитували президента ПЕН Деніза Юджеля: «Ворог — Путін, а не Пушкін, Толстой чи Ахматова. ПЕН підтримує всіх людей у всіх країнах, які хочуть жити в мирі, свободі та гідності».

 

Оригінал заяви можна прочитати за посиланням.

 

Як повідомлялося, представники PEN International у спільній заяві вимагають припинити жорстокість, спричинену російським вторгненням в Україну й засуджують війну. 

 

Зазначимо, німецькі видавці й Франкфуртський ярмарок висловили солідарність Україні. Крім того, організатори Франкфуртського книжкового ярмарку одними з перших призупинили співпрацю з РФ.

 

Чільне зображення: PEN-Zentrum Deutschland